Wizz Air: W listopadzie ponad 2,4 mln klientów

Damian Tobór - Profil Damian Tobór
05 grudnia 2018 09:21
W minionym miesiącu z usług węgierskiego Wizz Aira skorzystało ponad 2,4 mln podróżnych. To o 11,2 proc. więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku.
Reklama

Oferowanie węgierskiej linii zwiększyło się w październiku o 7,7 proc. do ponad 2,63 mln miejsc w stosunku do jedenastego miesiąca 2017 roku. Zwiększyło się także wypełnienie pokładów o 2,9 proc. do poziomu 91,2 proc.


Najważniejszym wydarzeniem ubiegłego miesiąca w działalności linii Wizz Air oraz jednym z ważniejszych wydarzeń na polskim rynku lotniczym było ogłoszenie utworzenia nowej bazy linii w Krakowie. W ubiegłym miesiącu linia zainaugurowała również działalność supernowoczesnego Centrum Treningowego w Budapeszcie, przystosowanego do organizacji szkoleń teoretycznych i praktycznych obejmujących symulację lotu i kabiny.

O wpływie utworzenia bazy węgierskiej linii w krakowskim porcie lotniczym na lokalny rynek oraz o jej wpływie na funkcjonowanie lotniska w Pyrzowicach i nie tylko, piszemy w raporcie Wizz w Krakowie spodziewany od lat.

Fot. Katowice Airport
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama