Ryanair ogłasza loty do Dubrownika i Splitu

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
04 grudnia 2018 08:59
2 komentarze
W poniedziałek (3.12) Ryanair ogłosił swoje pierwsze połączenia do dwóch chorwackich kurortów Do Splitu oraz Dubrownika będzie można polecieć sezonowo z Dublina.
Reklama

W listopadzie br. informowaliśmy już o możliwości rozszerzenia przez Ryanair swojej oferty lotów z Chorwacji. Pierwszy lot do Splitu odbędzie się 1 czerwca, natomiast do Dubrownika - 2 czerwca 2019 r. Rotacje wykonywane będą dwa razy w tygodniu. Są to pierwsze połączenia przewoźnika z tych dwóch miast.

- Ryanair ma przyjemność ogłosić kolejne dwa nowe wakacyjne połączenia z Dublina do Dubrownika i Splitu. Są to jednocześnie najnowsze lotniska w naszej siatce. Loty odbywać się będą od czerwca dwa razy w tygodniu w ramach naszego wciąż rozszerzanego rozkładu lotów z Dublina na lato 2019 - powiedział w oświadczeniu Robin Kiely, szef komunikacji Ryanair.


- Cieszymy się, że Ryanair w przyszłym roku rozszerzy swoją sieć połączeń o Dubrownik i Split. Te piękne chorwackie miasta są pełne kultury i historii i nie mam wątpliwości, że będą bardzo popularne wśród turystów. Będziemy ściśle współpracować z zespołem zarządzającym Ryanair, aby promować jego nowe połączenia - skomentował Vincent Harrison, dyrektor zarządzający lotniska w Dublinie.

Loty Ryanaira z Dubrownika mogą być zaskoczeniem zważywszy na niechętną postawę zarządcy tego lotniska co do samego przewoźnika jak i finansowego wspomagania innych linii lotniczych.

- W Chorwacji Ryanair wciąż operuje jedynie z lotnisk, które oferują wsparcie finansowe za loty. Pomimo wielu spotkań, które odbyliśmy, nasze stanowisko się nie zmieniło. Ani Split ani Dubrownik nie muszą płacić przewoźnikom za latanie podczas sezonu letniego, ponieważ pasażerowie generują wystarczająco duży ruch, by linie lotnicze były zadowolone z wyników sprzedaży. Takie praktyki wprowadzają jedynie zamęt na rynku. Zawsze jesteśmy otwarci na rozmowy, jednak nie mamy zamiaru zmieniać swojej polityki biznesowej - powiedział kilka miesięcy temu Lukša Novak, główny manager lotniska w Splicie.

Nie wiadomo jednak czy loty do Splitu i Dubrownika korzystać będą z subwencji w jakiejkolwiek formie.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_c53c1 2018-12-06 13:06   
gość_c53c1 - Profil gość_c53c1
gość_45730: Już podróż samchodem do Chorwacji jest męcząca, więc autokarem sobie nie wyobrażam. Jeśli LLC tak bardzo nie chcą wchodzić na loty z Polski do Chorwacji, to ja bym przynajmniej bardzo chętnie widział pociąg nocny ;)
gość_45730 2018-12-06 02:47   
gość_45730 - Profil gość_45730
A już się cieszyłem że z PL. Ta podróż autokarem nie jest jakoś bardzo straszna, ale i tak nie spałem nic.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama