×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair ogłasza loty do Dubrownika i Splitu


W poniedziałek (3.12) Ryanair ogłosił swoje pierwsze połączenia do dwóch chorwackich kurortów Do Splitu oraz Dubrownika będzie można polecieć sezonowo z Dublina.W listopadzie br. informowaliśmy już o możliwości rozszerzenia przez Ryanair swojej oferty lotów z Chorwacji. Pierwszy lot do Splitu odbędzie się 1 czerwca, natomiast do Dubrownika - 2 czerwca 2019 r. Rotacje wykonywane będą dwa razy w tygodniu. Są to pierwsze połączenia przewoźnika z tych dwóch miast.

- Ryanair ma przyjemność ogłosić kolejne dwa nowe wakacyjne połączenia z Dublina do Dubrownika i Splitu. Są to jednocześnie najnowsze lotniska w naszej siatce. Loty odbywać się będą od czerwca dwa razy w tygodniu w ramach naszego wciąż rozszerzanego rozkładu lotów z Dublina na lato 2019 - powiedział w oświadczeniu Robin Kiely, szef komunikacji Ryanair.


Cieszymy się, że Ryanair w przyszłym roku rozszerzy swoją sieć połączeń o Dubrownik i Split. Te piękne chorwackie miasta są pełne kultury i historii i nie mam wątpliwości, że będą bardzo popularne wśród turystów. Będziemy ściśle współpracować z zespołem zarządzającym Ryanair, aby promować jego nowe połączenia - skomentował Vincent Harrison, dyrektor zarządzający lotniska w Dublinie.

Loty Ryanaira z Dubrownika mogą być zaskoczeniem zważywszy na niechętną postawę zarządcy tego lotniska co do samego przewoźnika jak i finansowego wspomagania innych linii lotniczych.

W Chorwacji Ryanair wciąż operuje jedynie z lotnisk, które oferują wsparcie finansowe za loty. Pomimo wielu spotkań, które odbyliśmy, nasze stanowisko się nie zmieniło. Ani Split ani Dubrownik nie muszą płacić przewoźnikom za latanie podczas sezonu letniego, ponieważ pasażerowie generują wystarczająco duży ruch, by linie lotnicze były zadowolone z wyników sprzedaży. Takie praktyki wprowadzają jedynie zamęt na rynku. Zawsze jesteśmy otwarci na rozmowy, jednak nie mamy zamiaru zmieniać swojej polityki biznesowej - powiedział kilka miesięcy temu Lukša Novak, główny manager lotniska w Splicie.

Nie wiadomo jednak czy loty do Splitu i Dubrownika korzystać będą z subwencji w jakiejkolwiek formie.

fot. mat. prasowegość_4abd0 - Profil
gość_4abd0
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie