United Airlines z kolejnym połączeniem do Europy

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
03 grudnia 2018 08:45
Amerykański przewoźnik poleci ze swojej bazy operacyjnej w porcie lotniczym Denver-International do Frankfurtu - głównego hubu swojego europejskiego partnera - Lufthansy.
Reklama

Połączenia pomiędzy Denver i Frankfurtem rozpoczną się 2 maja 2019 r. i będą odbywać się codziennie. Do obsługi połączenia podstawiony zostanie boeing 787-8, w którym podróżować może 219 pasażerów. Połączenie to ze strony United Airlines obsługiwane było po raz ostatni latem 2001 r.

Będzie to szósta bezpośrednia trasa United do finansowej stolicy Niemiec. Przewoźnik lata już tam ze swoich hubów w Chicago-O'Hare, Houston George Bush-Intercontinental, Newark-Liberty, San Francisco-Intercontinental oraz Washington-Dulles.

- Stale angażujemy się w poszerzanie naszej globalnej siatki połączeń. Podróżowanie ze środkowych Stanów Zjednoczonych w świat stanie się jeszcze łatwiejsze. Natomiast nasi niemieccy klienci będą mogli przesiąść się w Denver na loty do ponad 60 miast w zachodnich Stanach Zjednoczonych, w tym Las Vegas, Phoenix, Salt Lake City i Seattle - powiedział w oświadczeniu Patrick Quayle, zastępca prezesa United Airlines ds. międzynarodowej siatki połączeń.


W 2019 r. United wprowadzi boeingi 787-8 lub 787-9 na wielu swoich połączeniach do Europy, m. in. do Barcelony, Brukseli, Dublina, Frankfurtu, Tel Awiwu i Paryża.

Warto przypomnieć, że Lufthansa lata już pomiędzy Frankfurtem a Denver codziennie przy pomocy boeingów 747-400. Niemiecka linia obsługuje połączenie do największego miasta stanu Kolorado także ze swojej drugiej bazy w Monachium, skąd codziennie do Denver wylatują airbusy A350-900 lub A330-300.

Do Denver możemy dolecieć z Europy także na pokładach samolotów innych linii: m.in. British Airways (London–Heathrow), Icelandair (Reykjavík–Keflavík) oraz Norwegian (London–Gatwick oraz Paris–Charles de Gaulle).

fot.: materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama