×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Indonesia Air Asia X zawiesi swoje połączenia


Indonesia Air Asia X zawiesi w styczniu 2019 roku działalność na obsługiwanych obecnie trasach. Decyzja jest uzasadniana problemami operacyjnymi.


Przewoźnik został powołany w 2014 roku i funkcjonował w ramach porozumienia joint-venture między spółkami: Indonesia Air Asia oraz Air Asia X. W założeniu miał realizować na szeroką skalę połączenia dalekodystansowe z Indonezji, jednak dysponując obecnie flotą dwóch airbusów A330-300 i pięciu A320 lata jedynie z Denpasaru do Bombaju oraz Tokio.

- W związku z pojawiającymi się problemami operacyjnymi w Indonezji, wywołanymi głównie serią klęsk żywiołowych, które miały miejsce w pobliżu Bali, firma jest w trakcie oceny dostępnych możliwości dla naszego indonezyjskiego partnera w celu zapewnienia zrównoważonego rozwoju firmy, przy czym ostatni planowany lot z Bali do Narity zostanie wykonany w styczniu 2019 r. - powiedział Nadda Buranasiri, dyrektor generalny AirAsia X.


W ciągu ostatniego roku przewoźnik odnotował znaczny spadek przewozów pasażerskich, o około 32 proc., a w trzecim kwartale 2018 roku odnotował stratę w wysokości 1,5 mln dolarów amerykańskich. Tylko w tym tygodniu spółka matka - AirAsia X - poinformowała o odnotowaniu po raz drugi z rzędu znaczących strat za kwartał z powodu rosnących kosztów paliwa oraz spadku ilości turystów z Chin, stanowiących dla dalekodystansowej linii największą grupę odbiorców na rynku.

Według doniesień sloty i połączenia dla znikającej Indonesia Air Asia X przejmie Indonesia AirAsia, która zamierza m.in. wprowadzić nową strukturę taryfową, mającą na celu zwiększenie przychodów dodatkowych, przy jednoczesnym monitorowaniu kosztów operacyjnych.

fot. Flickrgość_63396 - Profil
gość_63396
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie