Indonesia Air Asia X zawiesi swoje połączenia

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
01 grudnia 2018 10:30
Indonesia Air Asia X zawiesi w styczniu 2019 roku działalność na obsługiwanych obecnie trasach. Decyzja jest uzasadniana problemami operacyjnymi.
Reklama

Przewoźnik został powołany w 2014 roku i funkcjonował w ramach porozumienia joint-venture między spółkami: Indonesia Air Asia oraz Air Asia X. W założeniu miał realizować na szeroką skalę połączenia dalekodystansowe z Indonezji, jednak dysponując obecnie flotą dwóch airbusów A330-300 i pięciu A320 lata jedynie z Denpasaru do Bombaju oraz Tokio.

- W związku z pojawiającymi się problemami operacyjnymi w Indonezji, wywołanymi głównie serią klęsk żywiołowych, które miały miejsce w pobliżu Bali, firma jest w trakcie oceny dostępnych możliwości dla naszego indonezyjskiego partnera w celu zapewnienia zrównoważonego rozwoju firmy, przy czym ostatni planowany lot z Bali do Narity zostanie wykonany w styczniu 2019 r. - powiedział Nadda Buranasiri, dyrektor generalny AirAsia X.


W ciągu ostatniego roku przewoźnik odnotował znaczny spadek przewozów pasażerskich, o około 32 proc., a w trzecim kwartale 2018 roku odnotował stratę w wysokości 1,5 mln dolarów amerykańskich. Tylko w tym tygodniu spółka matka - AirAsia X - poinformowała o odnotowaniu po raz drugi z rzędu znaczących strat za kwartał z powodu rosnących kosztów paliwa oraz spadku ilości turystów z Chin, stanowiących dla dalekodystansowej linii największą grupę odbiorców na rynku.

Według doniesień sloty i połączenia dla znikającej Indonesia Air Asia X przejmie Indonesia AirAsia, która zamierza m.in. wprowadzić nową strukturę taryfową, mającą na celu zwiększenie przychodów dodatkowych, przy jednoczesnym monitorowaniu kosztów operacyjnych.

fot. Flickr
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama