×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


CPK sp. z o.o. zarejestrowana


Spółka celowa, która ma wybudować Centralny Port Komunikacyjny została wreszcie zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS).Centralny Port Komunikacyjny spółka z ograniczoną odpowiedzialnością została zarejestrowana w ostatni piątek (30.11) w KRS. Ta nowa organizacja będzie odpowiedzialna za wybudowanie nowego portu lotniczego w Baranowie. Na prezesa spółki został już wcześniej wyznaczony dr Jacek Bartosiak z Krakowa. 

Poza znanym już prezesem zarządu, w radzie nadzorczej nowej spółki zasiądą cztery osoby. Są to radca prawny Adrian Dworzyński, Janusz Ogłaza z Polskiego Funduszu Rozwoju, Dagmara Zawadzka z Banku Gospodarstwa Krajowego i Sylwia Matusiak, była szefowa Centrum Informacyjnego Rządu. Żaden z członków rady, tak jak i prezes, nie przekroczył jeszcze 50. roku życia.


Jedynym wspólnikiem posiadającym wszystkie udziały (20 tys.) firmy jest Skarb Państwa reprezentowany przez Prezesa Rady Ministrów. Kapitał zakładowy nowej spółki wynosi 10 milionów złotych. Przeważającą działalnością przedsiębiorstwa będzie realizacja projektów budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków. Siedziba spółki została zarejestrowana w Warszawie, w Alejach Jerozolimskich 134. Pierwszym okresem, za który spółka będzie musiała złożyć sprawozdanie finansowe jest ostatni miesiąc bieżącego roku.

Zgodnie z zapowiedziami prezesa Bartosiaka w grudniu br. do zarządu CPK sp. z o.o. mają dołączyć specjaliści z rynku, którzy będą odpowiadali merytorycznie za poszczególne obszary planowanej inwestycji.  gość_4abd0 - Profil
gość_4abd0
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie