×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Enter Air: Rekordowe lato 2018


Przychody Enter Air po trzech kwartałach br. wzrosły o 37,3 proc. do 1,06 mld zł z 774,3 mln zł w analogicznym okresie 2017 r. Zysk netto wyniósł 78,6 mln zł i był wyższy o 16,7 proc. Silny popyt na usługi Enter Air w Polsce i za granicą jest zwiastunem dobrego 2019 r.Pierwsze trzy kwartały roku, a szczególnie sezon Lato 2018 były dla nas bardzo udane. Sukces był zasługą optymalnego przygotowania programu handlowo-operacyjnego oraz sprawnej realizacji, dzięki czemu wykonaliśmy więcej lotów niż przed rokiem.Wyniki są zgodne z naszymi oczekiwaniami. Zwiększyliśmy zarówno przychody jak i zysk na poziomie operacyjnym oraz netto pomimo wyższych kosztów paliwa, wyższych kosztów załóg oraz negatywnych różnic kursowych – mówi Grzegorz Polaniecki, członek zarządu Enter Air. – Pracujemy już nad kolejnym rokiem. Popyt na nasze usługi zgłaszany przez biura podróży w całej Europie jest bardzo duży. Niedobór podaży usług przewozowych jest między innymi spowodowany wypadnięciem z rynku kilku naszych konkurentów. Ale nie zmieniamy naszego podejścia i kontraktujemy loty tylko z najbardziej stabilnymi partnerami. Warunki rynkowe są dla nas sprzyjające i pozwalają nam na przyśpieszenie tempa wzrostu w przyszłym roku. Nowe możliwości dadzą nam też samoloty Boeing 737 MAX 8, które sprowadzamy w najbliższych tygodniach – dodaje. 

W pierwszych dziewięciu miesiącach 2018 r. Enter Air osiągnął 1,06 mld zł przychodów ze sprzedaży. Oznacza to wzrost o ponad 37%, który możliwy był dzięki dobrze zaplanowanemu programowi handlowemu. Zysk operacyjny wzrósł o 54,9% do 122,8 mln zł, a EBITDA Grupy wyniosła 149,8 mln zł i była wyższa o 51,9 % r.d.r. Przewoźnik wypracował w trzech kwartałach zysk netto na poziomie 78,6 mln zł, czyli o 16,7% więcej niż w analogicznym okresie 2017 r. 


Enter Air ma podpisane długoterminowe umowy z największymi biurami podróży w Polsce: TUI Poland, Rainbow Tours, Itaka Holdings, a we wrześniu zawarta została umowa charteru z biurem podróży Coral Travel Poland, której szacunkowa wartość to ponad 100,6 mln PLN. Łączna wartość umów podpisanych przez przewoźnika na rynku polskim i za granicą, ma wartość ponad 1 mld PLN. Enter Air oczekuje, że rozmowy prowadzone z touroperatorami zakończą się podpisaniem kolejnych umów w najbliższym czasie. 

Pod koniec listopada flota Enter Air powiększyła się o Boeinga 737-800, który będzie wykorzystywany przez 5 lat na zasadzie leasingu operacyjnego. Aktualnie przewoźnik posiada 19 samolotów typu 737-800,a w najbliższych dniach do floty dołączy pierwszy samolot Boeing 737 MAX 8, który rozpocznie regularne loty w barwach Enter Air w grudniu 2018 r.Montaż drugiego samolotu tego typu jest finalizowany przez Boeinga i będzie on gotowy do odbioru w ciągu kilku tygodni. Łącznie Enter ma zamówionych 6 samolotów 737 MAX 8.

W listopadzie 2018 r. podpisała z bankiem DVB umowę finansowania dwóch pierwszych Boeingów 737 MAX 8. Umowa została podpisana na 6 lat, a łączna kwota finansowania leasingowego dla dwóch samolotów wynosi około 374 mln PLN wraz z odsetkami. W związku z pozyskaniem finansowania nowych samolotów Enter Air złożył do KNF wniosek o zawieszenie postępowania w sprawie zatwierdzenia prospektu dotyczącego planowanej emisji akcji.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_32dc7 - Profil
gość_32dc7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie