Grupa Lufthansy przed Ryanairem w październiku

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
30 listopada 2018 09:14
1 komentarz
Grupa Lufthansy drugi miesiąc z rzędu pod względem liczby obsłużonych klientów wyprzedziła Ryanaira, wynikiem 13,21 do 13,2 mln pasażerów. Ten drugi nie zyskał przewagi nawet po doliczeniu wszystkich podróżnych odprawionych przez LaudaMotion.
Reklama
Na trzecim miejscu uplasowały się linie z grupy IAG (10,03 mln), chociaż do liderów dzieli ich ponad 3 mln pasażerów. Na czwartym miejscu znalazł się holding Air France - KLM (9,2 mln), któremu - od momentu dołączenia do statystyk wyników bazy w Berlinie-Tegel - po piętach depcze easyJet (8,54 mln). Dziesiątkę największych europejskich linii zamknął w minionym miesiącu SAS (2,6 mln), którego od słabszego Pegasusa dzieliło ok. 80 tys. odprawionych.

Liderami wzrostu były z kolei linie niskokosztowe. Zarówno z usług Ryanaira i Wizz Aira skorzystało o 15 proc. pasażerów więcej niż w październiku przed rokiem. Trzecie miejsce zajęła grupa Aerofłotu ze zwyżką rzędu 11,4 proc., przede wszystkim dzięki rozwojowi połączeń wewnątrz Federacji Rosyjskiej. Pozostałe linie i ich grupy notowały jednocyfrowe wzrosty.


Pod względem wskaźnika wypełnienia pokładów, najlepsze wyniki wykazały - tradycyjnie - linie niskokosztowe. Najwyższy był on w Ryanairze (96 proc.), Wizz Airze (94 proc.) i easyJet (90,5 proc.). Pozostali przewoźnicy notowali load factor w granicach 82-87,5 proc. Najniższy był z kolei w SAS-ie i osiągnął poziom zaledwie 74,6 proc.

Zasadniczo w październiku utrzymały się zatem tendencje z poprzednich miesięcy. Najwięcej pasażerów odprawiają grupy linii oraz Ryanair, który de facto sam utworzył grupę z LaudaMotion, dzięki czemu od września znów notuje dwucyfrowe wzrosty. Stopniowo spowalnia dynamika rozwoju w Wizz Air, który przez większą część roku notował wzrosty o ponad 20-proc., a od dwóch miesięcy rośnie poniżej tego pułapu. Wzorem lat poprzednich pod względem wskaźnika wypełnienia miejsc znacząco odstaje w okresie jesienno-zimowym SAS. Pozostałym liniom udaje się utrzymać w miarę stały wskaźnik load-factor.

fot. mat. prasowy

Ostatnie komentarze

adam7691 2018-11-30 10:51   
adam7691 - Profil adam7691
zadbajcie trochę o wklejane zdjęcia, jaki jest związek BA z grupą LH, jaki jest związek Aerofłot z grupą LH, chociaż tutaj wcale może nie tak odległy
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy