×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Manchester: 2,55 mln pasażerów w październiku


Z lotniska w Manchesterze skorzystało w październiku br. 2,55 mln podróżnych. To o 6 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2017 r.


W omawianym okresie obsłużono 18,2 tys. startów i lądowań (+1,5 proc.), co daje średnio 587 operacji na dobę. Przeładowano także blisko 11 tys. ton frachtu lotniczego. 


Październik był dla lotniska w Manchesterze ważny także z powodu pokonania trzech kolejnych kroków milowych w postępującym programie inwestycyjnym. Po pierwsze zawisła wiecha nad przedłużeniem Terminalu 2. Po drugie, podwieszono 45-m most ważący 85 ton. Połączył on nową część terminalu z budynkiem parkingu. Na tym ostatnim z kolei zakończono prace konstrukcyjne. Przewiduje się, że do użytku zostanie on oddany w drugiej połowie przyszłego roku.

Warto także dodać, że - już w listopadzie - Jet Airways zainaugurowały swój pierwszy lot z Manchesteru do Bombaju (Mumbaju). W inauguracyjny rejs do Indii (5 listopada br.) samolot poleciał wypełniony w 96 proc.  

fot. Manchester Aiportgość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie