flyBe przenosi kornwalijskie operacje z Gatwick na Heathrow

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
3 grudnia 2018 08:06
5 komentarzy
Lotnisko w Newquay w Kornwalii podało w zeszłym tygodniu, że po wielu latach starań już za kilka miesięcy pasażerowie będą mogli polecieć stąd bezpośrednio na londyńskie Heathrow. Okazję do takiego lotu zapewni niskokosztowa linia flyBe.
Reklama
Połączenie pomiędzy Newquay i Heathrow będzie dostępne od 31 marca 2019 roku, a obsłużą je popularne samoloty Dash Q400 w konfiguracji z 78 miejscami.

- To doskonałe wieści dla naszego lotniska, regionu i całej południowo-zachodniej części Wysp Brytyjskich - skomentował Al Titterington, dyrektor zarządzający w Cornwall Airport Newquay. - Pracowaliśmy przez wiele lat aby zapewnić naszemu lotnisku w Newquay bezpośrednie połączenia z najbardziej obleganych europejskich hubów. Tym nowym połączeniem do Heathrow łączymy podróżujących z naszego portu pasażerów nie tylko z czołowym lotniskiem Wielkiej Brytanii, ale z całym światem - dodał Titterington. - Oferując bezpośrednie loty do Heathrow wzmacniamy za granicą markę zarówno Newquay jak i Kornwalii, a jest to bardzo ważne dla lokalnej społeczności i gospodarki. Daje to też osobom zainteresowanym odwiedzeniem naszego hrabstwa większy komfort podróżowania.


Nowe połączenie do Heathrow będzie w siatce flyBe zastępowało istniejącą trasę z Newquay do Gatwick, która funkcjonuje w ramach umowy o obowiązku świadczenia usługi publicznej. Jak powiedział Al Titterington, w pierwszych ośmiu miesiącach 2018 roku odnotowano w stosunku do poprzedniego roku ponad dwunastoprocentowy wzrost liczby pasażerów podróżujących z Kornwalii do Londynu na istniejącej trasie. Odpowiada to 119 tys. osób, które odbyły taką podróż.


- Pomimo, że oferowana na naszym lotnisku trasa do Londynu zmienia port docelowy z Gatwick na Heathrow to ciągle trzeba pamiętać o rosnącym zapotrzebowaniu na połączenia ze stolicą. flyBe zamierza teraz oferować nie trzy, a cztery codzienne loty do Londynu, a sumarycznie będzie to aż 9 połączeń tygodniowo więcej, z których będą mogli korzystać nasi podróżni - dodał Titterington.


Lotnisko Londyn Heathrow to port, który obsługuje ponad 78 mln pasażerów rocznie, a podróż z niego odbyć można do ponad 200 miejsc na całym świecie. Po omawianych zmianach flyBe będzie operować z terminala nr 2, najnowszego i najbardziej nowoczesnego na Heathrow. Tym samym pasażerowie otrzymają najlepsze możliwe doświadczenia towarzyszące podróży przez ten wyróżniany licznymi nagrodami hub. Będą mieć też możliwość skorzystania z dogodnych połączeń z pozostałymi terminalami, a także bezpośredniego dostępu do metra i Heathrow Express, aby dostać się do centrum Londynu.

- Jesteśmy zachwyceni mogąc zapewnić więcej regularnych połączeń do Newquay i ułatwić kornwalijskim eksporterom kontakt ze światowymi rynkami, a także pozwolić na dogodniejsze warunki podróży dla pasażerów z całego świata zainteresowanych biznesem, turystyką i nauką w tej części Wielkiej Brytanii - powiedział John Holland Kaye, dyrektor zarządzający Heathrow Airport. - Po tym jak z sukcesem połączyliśmy w 2016 roku Inverness z Heathrow, teraz już dwa najbardziej oddalone lotniska głównej z Wysp Brytyjskich będą skomunikowane z największym lotniskiem w naszym kraju.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_e73a3 2018-12-03 14:01   
gość_e73a3 - Profil gość_e73a3
Dzien dobry, jestem zachwycony dbaloscia portalu o zapewnianie najnowszych informacji, niemniej dobrze by bylo, gdyby tlumaczenia na jezyk polski byly robione z zachowaniem ducha jezyka i z uwzglednieniem roznic w znaczeniu i zastosowaniu slow w obu jezykach. Jeden taki "kwiatek" sie tu pojawia - gdyby zarzadzajacy lotniskiem Heathrow poslugiwal sie polskim, powiedzialby raczej, ze 'niezmiernie sie cieszy' albo ze 'jest bardzo zadowolony', itd. (oryg. We are delighted to secure a more regular service to Newquay). Po polsku "byc zachwyconym" oznacza wyrazic uznanie dla kogos albo czegos. Dziekuje i pozdrawiam, RP Dublin
gość_71e93 2018-12-03 11:18   
gość_71e93 - Profil gość_71e93
adam1987: Widocznie tak, ale przy 4 lotach dziennie to wartość wszystkich musi być gigantyczna.
jsg 2018-12-03 11:14   
jsg - Profil jsg
czyli samoloty turbośmiglowe pojawia się ponownie na LHR.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama




dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy