×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


flyBe przenosi kornwalijskie operacje z Gatwick na Heathrow


Lotnisko w Newquay w Kornwalii podało w zeszłym tygodniu, że po wielu latach starań już za kilka miesięcy pasażerowie będą mogli polecieć stąd bezpośrednio na londyńskie Heathrow. Okazję do takiego lotu zapewni niskokosztowa linia flyBe.


Połączenie pomiędzy Newquay i Heathrow będzie dostępne od 31 marca 2019 roku, a obsłużą je popularne samoloty Dash Q400 w konfiguracji z 78 miejscami.

- To doskonałe wieści dla naszego lotniska, regionu i całej południowo-zachodniej części Wysp Brytyjskich - skomentował Al Titterington, dyrektor zarządzający w Cornwall Airport Newquay. - Pracowaliśmy przez wiele lat  aby zapewnić naszemu lotnisku w Newquay bezpośrednie połączenia z najbardziej obleganych europejskich hubów. Tym nowym połączeniem do Heathrow łączymy podróżujących z naszego portu pasażerów nie tylko z czołowym lotniskiem Wielkiej Brytanii, ale z całym światem - dodał Titterington. - Oferując bezpośrednie loty do Heathrow wzmacniamy za granicą markę zarówno Newquay jak i Kornwalii, a jest to bardzo ważne dla lokalnej społeczności i gospodarki. Daje to też osobom zainteresowanym odwiedzeniem naszego hrabstwa większy komfort podróżowania.


Nowe połączenie do Heathrow będzie w siatce flyBe zastępowało istniejącą trasę z Newquay do Gatwick, która funkcjonuje w ramach umowy o obowiązku świadczenia usługi publicznej. Jak powiedział Al Titterington, w pierwszych ośmiu miesiącach 2018 roku odnotowano w stosunku do poprzedniego roku ponad dwunastoprocentowy wzrost liczby pasażerów podróżujących z Kornwalii do Londynu na istniejącej trasie. Odpowiada to 119 tys. osób, które odbyły taką podróż.


- Pomimo, że oferowana na naszym lotnisku trasa do Londynu zmienia port docelowy z Gatwick na Heathrow to ciągle trzeba pamiętać o rosnącym zapotrzebowaniu na połączenia ze stolicą. flyBe zamierza teraz oferować nie trzy, a cztery codzienne loty do Londynu, a sumarycznie będzie to aż 9 połączeń tygodniowo więcej, z których będą mogli korzystać nasi podróżni - dodał Titterington.


Lotnisko Londyn Heathrow to port, który obsługuje ponad 78 mln pasażerów rocznie, a podróż z niego odbyć można do ponad 200 miejsc na całym świecie. Po omawianych zmianach flyBe będzie operować z terminala nr 2, najnowszego i najbardziej nowoczesnego na Heathrow. Tym samym pasażerowie otrzymają najlepsze możliwe doświadczenia towarzyszące podróży przez ten wyróżniany licznymi nagrodami hub. Będą mieć też możliwość skorzystania z dogodnych połączeń z pozostałymi terminalami, a także bezpośredniego dostępu do metra i Heathrow Express, aby dostać się do centrum Londynu.

- Jesteśmy zachwyceni mogąc zapewnić więcej regularnych połączeń do Newquay i ułatwić kornwalijskim eksporterom kontakt ze światowymi rynkami, a także pozwolić na dogodniejsze warunki podróży dla pasażerów z całego świata zainteresowanych biznesem, turystyką i nauką w tej części Wielkiej Brytanii - powiedział John Holland Kaye, dyrektor zarządzający Heathrow Airport. - Po tym jak z sukcesem połączyliśmy w 2016 roku Inverness z Heathrow, teraz już dwa najbardziej oddalone lotniska głównej z Wysp Brytyjskich będą skomunikowane z największym lotniskiem w naszym kraju.

fot. mat. prasowegość_efcb4 - Profil
gość_efcb4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie