Ryanair sam obsłuży swoje samoloty w Polsce

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
30 listopada 2018 10:47
14 komentarzy
Ryanair przygotowuje się do samodzielnego obsługiwania swoich samolotów w Polsce. Irlandzki przewoźnik prowadzi rekrutację personelu handlingowego w kilku polskich miastach.
Reklama

Jak dowiedział się pasazer.com, Ryanair zdecydował się przejść na tzw. self-handling, czyli obsługę lotniskową we własnym zakresie na części portów lotniczych w Polsce. Przedstawiciele Ryanaira nie potwierdzili jeszcze, które lotniska wchodzą w grę. Wiadomo jednak, że zamiary samodzielnego obsługiwania swoich rejsów nie obejmą wszystkich lotnisk do których Ryanair lata. Z ekonomicznego punktu widzenia jest prawdopodobne, że Irlandczycy będą chcieli zapewnić własny handling w swoich polskich bazach, czyli tam, gdzie ich samoloty nocują.


Decyzję o rozpoczęciu self-handlingu zapadła prawdopodobnie po analizie rynku obsługi lotniskowej w Polsce, który jest w zasadzie podzielony pomiędzy dwóch graczy, czyli LS Airport Services i Welcome. Jako, że model funkcjonowania Ryanaira wymaga zapewniania jedynie podstawowych usług handlingowych, to opłacalność samodzielnej obsługi lotniskowej nie powinna dziwić.

Tania linia z Dublina jest obecna w 13 portach lotniczych w Polsce i nie lata tylko z Radomia i Zielonej Góry. Bazy Ryanaira w naszym kraju funkcjonują w Warszawie-Modlinie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Na tej decyzji taniego przewoźnika najbardziej straci LS Airport Services, który jest aktualnie głównym agentem handligowym Irlandczyków w Polsce.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_06d6f 2018-12-06 09:00   
gość_06d6f - Profil gość_06d6f
A LSAS i Welcome troszkę trzęsą ..... bo konkurencja. a może dobrze bo dotychczas to prawie monopol, jedni i drudzy są "państwowi'
gość_39c5b 2018-12-03 13:29   
gość_39c5b - Profil gość_39c5b
hmmm ktoś tu zapomina, że większość spółek i sam LSAS to firmy, które były dedykowane dla LOTu i przez LOT współtworzone... ależ wieje hipokryzją.

a do komentatorów o dopłatach, LOT też je dostawał i dostaje, to już jest cacy?
gość_18306 2018-12-02 21:50   
gość_18306 - Profil gość_18306
Kochani sami sobie zapakujecie bagaże.... FR wystawi Wam tylko rachunek do zapłacenia!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama