×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair sam obsłuży swoje samoloty w Polsce


Ryanair przygotowuje się do samodzielnego obsługiwania swoich samolotów w Polsce. Irlandzki przewoźnik prowadzi rekrutację personelu handlingowego w kilku polskich miastach.Jak dowiedział się pasazer.com, Ryanair zdecydował się przejść na tzw. self-handling, czyli obsługę lotniskową we własnym zakresie na części portów lotniczych w Polsce. Przedstawiciele Ryanaira nie potwierdzili jeszcze, które lotniska wchodzą w grę. Wiadomo jednak, że zamiary samodzielnego obsługiwania swoich rejsów nie obejmą wszystkich lotnisk do których Ryanair lata. Z ekonomicznego punktu widzenia jest prawdopodobne, że Irlandczycy będą chcieli zapewnić własny handling w swoich polskich bazach, czyli tam, gdzie ich  samoloty nocują. 


Decyzję o rozpoczęciu self-handlingu zapadła prawdopodobnie po analizie rynku obsługi lotniskowej w Polsce, który jest w zasadzie podzielony pomiędzy dwóch graczy, czyli LS Airport Services i Welcome. Jako, że model funkcjonowania Ryanaira wymaga zapewniania jedynie podstawowych usług handlingowych, to opłacalność samodzielnej obsługi lotniskowej nie powinna dziwić.   

Tania linia z Dublina jest obecna w 13 portach lotniczych w Polsce i nie lata tylko z Radomia i Zielonej Góry. Bazy Ryanaira w naszym kraju funkcjonują w Warszawie-Modlinie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Na tej decyzji taniego przewoźnika najbardziej straci LS Airport Services, który jest aktualnie głównym agentem handligowym Irlandczyków w Polsce.  gość_a1a25 - Profil
gość_a1a25
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie