×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


FlixBus podsumowuje rok działalności w Polsce


Dziś (28.11) na konferencji w Warszawie FlixBus podsumował pierwszy rok działalności na polskim rynku.Od stycznia bieżącego roku na pokładach autokarów podróżowało już ok. 4 mln pasażerów. Przedstawiciele firmy szacują, że do końca grudnia liczba ta wzrośnie jeszcze o ok. 0,5 mln podróżnych. Jak wynika z informacji przekazanych na konferencji, zielone autokary z charakterystycznym pomarańczowym logo, przejadą w ciągu całego 2018 roku 33 mln kilometrów.


Siatkę połączeń buduje obecnie 54 linii, które łączą ze sobą ponad 120 miast. W praktyce odpowiada za nie 18 partnerów, zapewniających w ramach współpracy joint-venture łącznie 160 autokarów.

Pierwszy rok FlixBusa w Polsce okazał się dużym sukcesem. Możemy śmiało powiedzieć, że udało nam się zrealizować większość naszych planów, a trzeba przyznać, że były one dość ambitne – komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska  Zgodnie z zapowiedziami, siatka FlixBusa objęła zarówno duże miasta, jak i te mniejsze, dotychczas słabo skomunikowane. Na ten moment liczy około 40 miast w Polsce poniżej 80 tys. mieszkańców, w tym blisko 20 miejscowości poniżej 20 tys. Jest to dla nas bardzo budujące i motywuje do jeszcze intensywniejszej pracy nad rozkładem na 2019.

W planach FlixBusa na 2019 rok jest zwiększenie oferty w sumie o ok. 50 proc., co ma nastąpić dzięki uruchomieniu zarówno kolejnych linii jak i zwiększeniu częstotliwości kursowania na obecnych trasach.

Przewoźnik zamierza wprowadzić także sprzedaż biletów u kierowcy i system pełnej rezerwacji miejsc, chce także zapewnić pasażerom rozrywkę pokładową.

Na spotkaniu Michał Leman potwierdził również plany obsługi kolejnych polskich portów, w tym w pierwszej kolejności lotniska w Gdańsku-Rębiechowie. Pozostałe lotniska miały by być stopniowo włączane do siatki połączeń w miarę możliwości.


Z okazji pierwszych urodzin FlixBus uruchomił również specjalną promocję, dzięki której pasażerowie mogą poprzez stronę internetową kupować bilety od 4,99 zł. Promocja trwa do końca 29 listopada i dotyczy podróży realizowanych między 7 stycznia a 10 kwietnia 2019 roku.

fot. mat. prasowegość_6ef1b - Profil
gość_6ef1b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie