×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair Sun: 10 samolotów z polskimi rejestracjami


We flocie Ryanair Sun jest już 10 samolotów z polskimi numerami rejestracyjnymi. Wszystkie to boeingi 737-800. Średnia wieku to zaledwie nieco ponad rok.Maszyny otrzymały numery od SP-RSA do SP-RSE oraz od SP-RSM do SP-RSR. Najstarszy jest boeing o nr SP-RSA, który został wyprodukowany trzy i pół roku temu. Na dostawę czekają także samoloty o nr od SP-RSF do SP-RSL, które zostały już przekazane linii-matce czyli Ryanairowi. 

Wszystkie pokłady zostały dostosowane do przewozu 189 osób.   

Władze przewoźnika twierdzą, że do końca 2019 r. w Polsce będzie zbazowanych 20 boeingów typu 737-800. Do końca bieżącego roku ma być ich z kolei 15. Jak pisaliśmy kilka miesięcy temu, ekspansja na polskim rynku czarterowym jest jednak mało prawdopodobna ze względu na znaczą jego sezonowość. Świadczy o tym choćby fakt, że samoloty Ryanair Sun nie wykonują podczas bieżącego sezonu zimowego rejsów dla biur podróży i zostały przekierowane do służby w linii-matce. Ryanairowi bardziej chodzi zapewne o zmniejszenie kosztów pracowniczych, których rozliczenie w Polsce jest obecnie znacznie korzystniejsze niż w Irlandii. Dodatkowo, przewoźnikowi coraz mocniej doskwiera postępujące w Europie uzwiązkowienie.


Ryanair Sun to czarterowa linia lotnicza powołana w 2017 r. Działalność operacyjną rozpoczęła pod koniec kwietnia br. W pierwszych trzech miesiącach funkcjonowania przewiozła 165 tys., a główną bazą stało się lotnisko w Katowicach, chociaż samoloty ulokowano także w Poznaniu i Wrocławiu. Zadeklarowano także, że docelowo wszystkie polskie bazy linii-matki zostaną przejęte przez spółkę czarterową. 

fot. mat. prasowegość_6ef1b - Profil
gość_6ef1b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie