Rozwój współpracy Turkish i Hong Kong Airlines

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
28 listopada 2018 09:45
Turkish Airlines i Hong Kong Airlines zapowiedziały uruchomienie nowych usług w ramach zawartej umowy code-share. Dla obu przewoźników jest to okazja do rozszerzenia siatki oferowanych połączeń.
Reklama

Zawarcie umowy code-share to kolejny krok po porozumieniu o współpracy pomiędzy obiema liniami, które podpisane zostało w Stambule 29 października br. Nie została jeszcze podana data wejścia nowej oferty do sprzedaży, ale wiadomo już jakie będą podstawowe jej elementy. Turkish Airlines poszerzy swoją ofertę o połączenia do Auckland, Bangkoku czy Osaki, zaś Hong Kong Airlines zaoferuje loty do Stambułu, Paryża, Londynu, Barcelony i innych największych miast w Europie. Pierwszy z przewoźników opisze nową ofertę kodem "TK", zaś drugi "HX".


Uroczyste podpisanie umowy code-share miało miejsce w siedzibie Turkish Airlines w Stambule przy udziale dyrektora zarządzającego i członka zarządu tej linii Bilala Ekşiego, a także prezesa Hong Kong Airlines Wanga Liya. Pierwszy z nich przyznał, że jest zadowolony z nowego porozumienia o współpracy i dodał, że będzie ono miało wpływ nie tylko na dotychczasowe relacje handlowe z Hong Kong Airlines, ale też pozwolą na zaoferowanie klientom nowych tras, daleko dalszych niż tylko do Hongkongu.

- Stambuł to naturalny i historyczny punkt na mapie łączący Azję z Europą - powiedział Bilal Ekşi, dyrektor zarządzający Turkish Airlines. - Otwarcie nowego portu lotniczego obsługujące tę metropolię przyczyni się do jeszcze lepszego skomunikowania obu kontynentów i stworzy nowe szanse do wzajemnego promowania kultury Turcji i Hongkongu, a także rozwoju handlu.


Prezes Hong Kong Airlines powitał nowe partnerstwo z entuzjazmem i powiedział, że jest ono dla klientów jego linii źródłem nowych ekscytujących połączeń.

- Stambuł to jedna z najstarszych metropolii na świecie. Liczba odwiedzających to miasto ludzi rośnie nieprzerwanie na skutek unikalnej mieszanki kultur - skomplementował Wang Liya, prezes Hong Kong Airlines. - Klienci naszej linii będą mogli skorzystać z korzyści jakie niesie za sobą wykorzystanie tego ośrodka jako bramy do Europy podczas podróży na zachód. Jednocześnie czekamy na możliwość zaprezentowania naszych produktów i usług rodem z Hongkongu pasażerom, którzy będą podróżować do naszego kraju między innymi na loty przesiadkowe.


Dotychczas połączenie ze Stambułu do Hongkongu oferuje sześć razy w tygodniu Turkish Airlines. Trasę obsługuje boeing 777-300ER, którego pokład zapewnia 49 miejsc w klasie biznes i 300 w ekonomicznej. Linia pracuje też nad przeprowadzką ze swoimi operacjami na nowe lotnisko w największej metropolii Turcji. Po zakończeniu tego procesu i wejściu w życie nowej oferty pasażerowie tureckiej linii będą mogli cieszyć się jedną przesiadką w podróży do Auckland, Bangkoku i Osaki, ale też skorzystają z wielu innych często realizowanych połączeń Hong Kong Airlines w ramach azjatyckiej siatki tego przewoźnika.


Klienci klasy biznes Hong Kong Airlines otrzymają dostęp do saloniku "Turkish Airlines Lounge Istanbul", który cieszy się sławą na całym świecie i oferuje szeroką gamę udogodnień i usług będących niezapomnianym urozmaiceniem czasu oczekiwania na dalszą podróż. Wśród proponowanych klientom atrakcji jest strefa do relaksu w ciszy, możliwość odświeżenia się pod prysznicem, delektowanie się przekąskami, czy podziwianie prezentacji wytwornych dań tureckiej kuchni, a także specjalne miejsce przeznaczone dla dzieci do zabawy oraz salon gier.

Z kolei korzystający z usług biznesowych pasażerowie Turkish Airlines będą mogli cieszyć się ekskluzywnym dostępem do flagowego saloniku Hong Kong Airlines nazywanego "Club Autus", który oferuje udogodnienia, spełniące wymagania każdego z podróżnych, w tym jeden z najdłuższych holi restauracyjnych.

fot. Anadolu Agency, mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama