×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


KLM zaprasza w wirtualną podróż!


Wyjątkowa seria filmów podróżniczych „Dookoła świata” wykorzystuje technologię wirtualnej rzeczywistości. To najnowszy pomysł KLM, aby inspirować do podróży w fascynujące zakątki świata.Linie lotnicze KLM, które słyną z wykorzystania nowoczesnych technologii w obsłudze klienta i działaniach promocyjnych, wprowadzają na rynek kolejną nowość: wyjątkową serię filmów podróżniczych dostępnych na platformie KLM iFly. Teraz dzięki zastosowanej w filmach technologii VR (wirtualna rzeczywistość) można odbyć realistyczną podróż w świat, bez wychodzenia z domu. W ten sposób KLM chce zainspirować ludzi do podróżowania i odkrywania niezwykłych miejsc, dokąd można dolecieć korzystając z rozległej siatki holenderskiej linii. Pierwszemu odcinkowi serii „Dookoła świata”, który można oglądać na iFly, towarzyszy konkurs. Wkrótce kolejne epizody zaprowadzą widzów w inne niezwykłe miejsca. 


Linia zainicjowała serię multimedialnych opowieści pt. „Round the world with Kiran Jethwa” („Dookoła świata z Kiranem Jethwa”), które są dostępne na platformie KLM iFly. Znany z telewizji „nieustraszony szef” prowadzi widzów przez odległe zakątki świata, opowiadając o niezwykłych miejscach, ludziach, smakach i zapachach. Twórcy e-magazynu iFly nakręcili filmy i zrobili zdjęcia 360 stopni umożliwiające wirtualną podróż w świat. W pierwszym epizodzie z trzyodcinkowej serii, słynny prezenter zabiera widzów do dżungli w północnej Tajlandii, gdzie udaje się w poszukiwaniu cennych i najbardziej niezwykłych ziaren kawy na świecie „Black Ivory Coffee”. Co ciekawe, ta specjalna kawa „produkowana” jest przy pomocy słoni, które trawiąc ziarna nadają im wyjątkowe walory. Wykorzystanie technologii wirtualnej rzeczywistości pozwala doświadczyć tej opowieści naprawdę z bliska - znaleźć się wśród ludzi zamieszkujących tradycyjne wioski regionu i spotkać z bliska majestatyczne zwierzęta w prawdziwej tajskiej dżungli. 


Wykorzystując wirtualną rzeczywistość w działaniach promocyjnych, KLM ponownie rzuca nowe światło na ideę podróży, którą możemy teraz odbyć bardzo realistycznie, jeszcze zanim fizycznie wyruszymy w drogę. Nasz cyfrowy magazyn iFly dociera do milionów ludzi. Z pomocą jego i nowoczesnych technologii, takich jak VR, nieustannie poszukujemy nowych, innowacyjnych sposobów inspirowania ludzi do odkrywania świata – powiedział Boet Kreiken, wiceprezes ds. doświadczenia klienta w KLM. 

Filmy podróżnicze, w których bierzesz udział 

Nowe filmy podróżnicze, które będzie można od teraz znaleźć na platformie iFly pozwalają widzom nie tylko przenieść się odległe miejsca na świecie, ale także „rozejrzeć się” dookoła po okolicy, dzięki temu, że zostały nakręcone w technologii 360 stopni. Widzowie mogą podziwiać każdy szczegół danego miejsca tak, jak gdyby tam byli realnie. Do odbioru filmu na tablecie lub smartphonie wykorzystuje się okulary VR lub prostszą ich wersję – kartonowy model np. Google Cardboard, która działa w zestawieniu wraz ze smartphonem i zainstalowaną na nim aplikacją. Dzięki temu, teraz każdy może odbyć odległą podróż, będąc we własnym domu. Co więcej, widz może stać się bohaterem oglądanego filmu – wspólnie z prezenterem pokonywać rzeki, przedzierać się przez las, siedzieć wśród tubylców podczas ceremonii i niemal poczuć jak grzeje podzwrotnikowe słońce. 


Oglądając pierwszy film, dostępny już teraz na iFly mamy szansę wziąć udział w konkursie, aby wygrać jeden z pięciu zestawów prezentów od KLM, w skład którego wchodzą okulary VR Oculus Go 32GB, słuchawki JBL T450, oryginalna kawa „Black Ivory Coffee” oraz firmowe kubki do kawy. Informacje o konkursie znajdują się tutaj

W kolejny epizodzie multimedialnej serii „Dookoła świata” KLM zabierze widzów w wirtualną podróż na Hawaje. Niebawem będzie on dostępny na platformie magazynu cyfrowego KLM iFly.
fot. mat. przesłane przez KLM
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_6ef1b - Profil
gość_6ef1b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie