×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair: W październiku ponad 8 proc. więcej pasażerów


Finnair w minionym miesiącu przewiózł 1,14 mln pasażerów, tj. o 8,2 proc. więcej niż w październiku 2017 roku. Wzrost ruchu odnotowano na trasach europejskich (11 proc.) oraz krajowych (8,3 proc.). Na trasach transatlantyckich przewieziono tylko minimalnie więcej pasażerów - 0,8 proc. - natomiast na trasach do krajów azjatyckich mniej niż w październiku 2017 roku (spadek o 0,5 proc.)

Oferowanie (ASK) wzrosło w październiku o 8,7 proc. w stosunku do dziesiątego miesiąca poprzedniego roku, natomiast wskaźnik popytu uwzględniany w pasażerokilometrach (RPK) wzrósł w tym samym okresie o 5,3 proc. Odsetek zajętych miejsc na pokładach samolotów zmniejszył się o 2,6 pkt. proc. i wyniósł 79,5 proc.


Ponadto, w październiku br. 86,8 proc. wszystkich lotów obsługiwanych przez Finnaira przybyło na lotniska docelowe zgodnie z rozkładem lotów - to o 3,9 pkt. proc. więcej niż w analogicznym okresie ub. roku.

Pełny raport można znaleźć pod linkiem

gość_08231 - Profil
gość_08231
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie