Lufthansa wchodzi do Czarnogóry

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
26 listopada 2018 09:35
Od przyszłego sezonu letniego przewoźnik rozpocznie loty do Tivatu ze swoich dwóch niemieckich hubów.
Reklama

Połączenia pomiędzy Frankfurtem i czarnogórski wybrzeżem odbywać się będą raz w tygodniu w soboty, natomiast loty Monachium - Tivat odbywać się będą także raz w tygodniu - w niedziele. Do obsługi obu trasach posłuży airbus A319 ze 138 miejscami na pokładzie. Sezonowe loty Lufthansy kontynuowane będą do końca października.

- Nowe połączenia to wynik twardych negocjacji pomiędzy operatorem czarnogórskich lotnisk a Lufthansą trwających od początku tego roku. Jest to najważniejszy przewoźnik w Europie a także jeden z ważniejszych na świecie, dlatego zdecydowanie powinien być naszym partnerem. Niemiecki rynek jest także bardzo ważny ze względu na liczbę niemieckich turystów odwiedzających corocznie Czarnogórę. Ponadto, niemieckie lotniska posiadają wiele tras na cały świat, dlatego połączenie ich z Tivatem jest świetną wiadomością dla tutejszych pasażerów - powiedział Danilo Orlandić, prezes operatora lotnisk w Czarnogórze.


Niemiecka linia będzie bezpośrednio konkurować z Montenegro Airlines, które w sezonie letnim także utrzymują połączenie pomiędzy Tivatem a Monachium. Inni przewoźnicy z grupy Lufthansy są już obecni w Czarnogórze: z Brussels Airlines można polecieć z Tivatu do Brukseli, a z Eurowings do Düsseldorfu. Ponadto, Austrian Airlines łączy Podgoricę z Wiedniem do dwóch razy dziennie.

Ekspansja Lufthansy z pewnością odbije się negatywnie na Air Serbia, która lata pomiędzy swoją bazą w Belgradzie i Tivatem nawet trzy razy dziennie w sezonie letnim.

- W ostatnim czasie pojawiło się spore zainteresowanie lotami do Czarnogóry ze strony czołowych europejskich linii. Jesteśmy w trakcie rozmów z Vuelingiem o potencjalnym połączeniu pomiędzy Podgoricą a Barceloną. Bardzo prawdopodobna jest ponadto trasa z Tivatu do Londynu obsługiwana przez British Airways - dodaje Orlandić.

Władze lotniska w Czarnogórze chwalą się także niedawno ogłoszonym sezonowym połączeniem Laudamotion ze Stuttgartu do Podgoricy oraz nową trasą czarterową, którą od czerwca 2019 r. obsługiwana będzie przez Enter Air pomiędzy Poznaniem i Tivatem.

Pomiędzy styczniem i październikiem tego roku lotnisko w Tivacie obsłużyło ok. 1,20 mln pasażerów, natomiast port lotniczy w Podgoricy - ok. 1,07 mln. Jest to wzrost odpowiednio o 9,9 i 15,7 proc. względem anagogicznego okresu w 2017 roku.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama