×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air Ukraine wznowi działalność


Wizz Air poinformował na specjalnej konferencji w Kijowie o planach przywrócenia działalności swojej spółki-córki Wizz Air Ukraine, która na rynek miałaby ponownie wejść w przyszłym roku.


Informacja o planach przywrócenia działalności spółki pojawiła się po trzech latach od momentu zawieszenia ostatnich lotów i została ogłoszona przez Józsefa Váradiego, dyrektora generalnego Wizz Air, na spotkaniu z Petrem Poroszenką, prezydentem Ukrainy.

Chcemy zwiększyć tu naszą obecność i zrobić więcej dla Ukrainy - mówił Váradi. - Ruch bezwizowy, brak ograniczeń w podróżowaniu oraz wzrost gospodarczy będą główną siłą napędową naszego wzrostu w tym kraju. Uważam, że nadszedł najwyższy czas, abyśmy opracowali ambitniejsze plany związane z Ukrainą - dodał Váradi na wystąpieniu prasowym. 

Według danych przytoczonych przez dyrektora generalnego węgierskiego przewoźnika, firma przez 10 lat działalności na rynku ukraińskim przewiozła już 7 milionów pasażerów. Obaj Panowie zdołali uzgodnić też warunki legislacyjne, regulacyjne i ekonomiczne niezbędne do osiągnięcia ostatecznych porozumień w zakresie planu biznesowego, w tym siatki połączeń.


Wraz z wznowieniem swojej działalności, Wizz Air Ukraine liczy na pozytywny impuls dla ukraińskiej gospodarki, m.in. poprzez zapewnienie blisko 6 000 nowych miejsc pracy, czy stymulację rozwoju lokalnej turystyki i rynku usług. Wartość inwestycji oceniana jest na 2,5 mld USD, a kwota ta wykorzystana zostanie do ustanowienia floty liczącej 20 airbusów A320 i airbusów A321. 

Te samoloty zostaną dostarczone do baz linii lotniczych w Kijowie i innych regionach Ukrainy. W rezultacie Wizz Air Ukraine będzie generował ruch pasażerski na poziomie blisko 6 mln pasażerów rocznie w 2025 roku - stwierdził Váradi. 

Spółka zawiesiła działalność w 2015 roku w związku z destabilizacją polityczną i słabnącą wartością hrywny. Przed ukrańskim kryzysem, Wizz Air Ukraine posiadał m.in. bazę w Kijowie-Żulianach oraz Doniecku.gość_5bab6 - Profil
gość_5bab6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie