Moskwa: Śmiertelne potrącenie przez samolot

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
23 listopada 2018 08:30
5 komentarzy
We wtorek (20.11) na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął dwudziestopięcioletni mężczyzna potrącony przez startujący samolot. Boeing 737 należał do rosyjskiej linii Aerofłot.
Reklama

Do nieszczęśliwego wypadku doszło około 20:00 gdy dwudziestopięciolatek, którym okazał się być Albert Yepremyan, obywatel Armenii, z niewyjaśnionych przyczyn znalazł się na jednej z trzech dróg startowych lotniska Szeremietiewo podczas startu boeinga 737 Aerofłotu z Moskwy do Aten. Jak powiedział przedstawiciel rosyjskich śledczych, obrażenia po uderzeniu przez podwozie samolotu okazały się śmiertelne dla młodego mężczyzny. Rosyjskie agencje informacyjne podały, że Ormianin był w stolicy wschodniego mocarstwa w ramach przesiadkowego lotu z Hiszpanii, który odbywał z przyczyn deportacji. Nagrania z monitoringu wskazują, że Yepremyan wbiegł na drogę startową podczas gdy pasażerowie wsiadali do samolotu.


- Mężczyzna był eskortowany przez policję do gate'u, przez który przeszedł w trakcie boardingu na lot z Moskwy do Erywania. Zaraz potem, już samodzielnie, skierował się do peronu autobusowego, ale następnie szybko oddalił się w kierunku pasa startowego zamiast wsiąść do autobusu - powiedział agencji Interfax anonimowy przedstawiciel moskiewskiego lotniska. - Podczas lotu z Madrytu pan Yepremyan zachowywał się agresywnie i po wylądowaniu w Moskwie na pokład samolotu wezwano policję, która miała go zatrzymać.


Śledczy przyznali, że wyjaśnianie sprawy rozpoczęli gdy we wtorkowy wieczór na drodze startowej znaleziono ciało mężczyzny. Mimo to do tej pory nie wszczęto dochodzenia kryminalnego. Po lądowaniu samolotu w Atenach natychmiast sprawdzono jego stan i natrafiono na uszkodzenia kadłuba oraz ludzkie szczątki. Samolot został tymczasowo uziemiony w stolicy Grecji.

O ile moskiewskie lotnisko nie wydało oficjalnego oświadczenia, to Aerofłot na swojej stronie internetowej powiadomił, że wiele lotów musiało zostać przełożonych z uwagi na utrudnienia w postaci zamkniętej jednej z trzech dróg startowych.

fot. facebook.com (sledcomru)
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_45730 2018-11-25 12:56   
gość_45730 - Profil gość_45730
Pewnie samolot dopiero się rozpędzał, gość zdążył dobiec do podwozia, myślał że wskoczy, a tu plask!
gość_1a13e 2018-11-23 12:27   
gość_1a13e - Profil gość_1a13e
Może wolał samobójstwo od deportacji? Różne mogą być przypadki.
gość_24486 2018-11-23 11:04   
gość_24486 - Profil gość_24486
Dziwny przypadek.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama