×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Włoskie koleje chcą zainwestować w Alitalię


Kolejowa spółka Ferrovie dello Stato z Włoch jest jednym z przedsiębiorstw zainteresowanych ratowaniem krajowego przewoźnika lotniczego. Rozpoczęła już nawet rozmowy z wieloma operatorami lotniczymi, w tym niskokosztowym brytyjskim easyJet.O zainteresowaniu przedsiębiorstwa kolejowego inwestycją w Alitalię informowaliśmy już we wrześniu.

Informację o ostatnich działaniach Ferrovie dello Stato przekazała włoska agencja informacyjna ANSA, powołując się na dyrektora zarządzającego kolejową spółką, Gianfranco Battistiego. Okazuje się, że do końca października, co było terminem składania ofert na zakup Alitalii, linia otrzymała dwie wiążące propozycje oraz jeden list intencyjny wyrażający zainteresowanie transakcją. Trwający proces sprzedażowy jest ostatnim etapem w procesie ratowania czołowego włoskiego przewoźnika lotniczego, który w maju 2017 roku złożył wniosek o upadłość. Według słów Battistiego z 20 listopada br., Ferrovie dello Stato oczekuje odpowiedzi ministra rozwoju ekonomicznego w kwestii akceptacji złożonej przez spółkę oferty.

- Czekamy na to aby zaoferowane warunki stały się oficjalne, po czym będziemy mogli rozpocząć pracę nad tym projektem - oświadczył Gianfranco Battisti.


Ferrovie dello Stato okazuje się być liderem w proponowaniu pomysłów na ożywienie Alitalii znajdującej się w kryzysie. Spółka proponuje włączenie linii lotniczej do zintegrowanej grupy firm transportowych, która miałaby pomóc również w rozwoju turystyki we Włoszech. Zbiega się to z preferencjami włoskiego rządu co do utrzymania przynajmniej częściowej kontroli nad Alitalią. Agencja ANSA poinformowała też wczoraj, że Ferrovie dello Stato otrzymało oficjalne pismo od specjalnego komisarza, który zarządza Alitalią w długim procesie sprzedaży, mówiące że oferta została zaopiniowana pozytywnie. Dzień wcześniej sama linia oświadczyła, że jeden z komisarzy sprawujących nad nią nadzór, Luigi Gubitosi, zmienił pracodawcę i został dyrektorem zarządzającym w Telecom Italia.

Wcześniej jedną z firm, która jasno odmówiła zainteresowania inwestowaniem w Alitalię do spółki z włoskim rządem lub wręcz w państwową włoską firmę była Lufthansa, ale nie odrzuciła ona jednocześnie możliwości współpracy komercyjnej na późniejszym etapie. Z kolei easyJet wyraził zainteresowanie udziałami w Alitalii, podobnie jak amerykańskie linie lotnicze Delta Air Lines.

fot. mat. prasowegość_0ee29 - Profil
gość_0ee29
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie