×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


easyJet zamawia 17 dodatkowych A320neo


Airbus podpisał kolejną umowę z liniami easyJet, tym razem dotyczącą zakupu 17 samolotów A320neo. Łączna liczba zamówionych przez linię maszyn z rodziny A320 nowej generacji wzrosła tym samym do 147.Łącznie z ostatnim zamówieniem na 17 samolotów A320neo, liczba wszystkich maszyn z rodziny A320 zamówionych przez easyJet od inauguracji działalności linii do dnia dzisiejszego wynosi aż 468.

- To kolejne zamówienie potwierdza pozycję easyJet jako największego europejskiego operatora naszej wiodącej rodziny A320. Cieszymy się, że nasze samoloty nadal przyczyniają się do ciągłego sukcesu easyJet - powiedział Christian Scherer, dyrektor handlowy Airbusa.


Zamówione przez brytyjskiego taniego przewoźnika samoloty zabiorą na pokład 186 pasażerów. 

easyJet jest największym operatorem samolotów z rodziny A320 na świecie - w barwach linii lata dziś 316 samolotów A320, 17 A320neo oraz trzy A321neo. W 2017 roku z usług brytyjskiej linii skorzystało ponad 75 mln podróżnych. Linia jest obecna na dwóch polskich lotniskach - w Krakowie i w Warszawie (Lotnisko Chopina).

fot. Airbus Media.gość_0ee29 - Profil
gość_0ee29
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie