×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Sky Taxi z bazą w Rzeszowie


Dziś (20.11) firma Sky Taxi poinformowała, że umieści w Rzeszowie swojego boeinga 767-200, który będzie wykorzystywany do przewozów cargo.


Samolot został dzisiaj przebazowany ze Stanów Zjednoczonych na lotnisko w Jasionce. Wojciech Nocuń, szef sprzedaży Sky Taxi, zauważył, że firma do tej pory była związana z Wrocławiem, ale decyzja o umieszczeniu samolotu w Rzeszowie była podyktowana m.in możliwością lepszego serwisowania samolotu i zapleczem cargo. 


SkyTaxi jest polską czarterową linią lotniczą z siedzibą we Wrocławiu. Wykonuje loty pasażerskie i cargo na terenie Unii Europejskiej, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Od 2003 roku SkyTaxi posiada certyfikat PART-OPS. 

Niedawno pozyskany boeing 767 SkyTaxi to maszyna w wersji PC2SF, czyli pierwotnie latająca w wersji pasażerskiej, później skonwertowana do wersji cargo. Ostatnie znaki maszyny w amerykańskim rejestrze to N-788NX, nr seryjny 23021. Maszyna wyprodukowana została w 1984 roku i przez 16 lat latała w barwach All Nippon Airways. w 2000 roku została przekonwertowana na wersję cargo i latała dla Airborne Express  oraz od 2003 roku dla ABX Air. Boeing posiada silniki General Electric CF6.
gość_4c7da - Profil
gość_4c7da
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie