×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pozwolenie na rozbudowę Terminala 1 w Monachium


Monachijski port lotniczy otrzymał od lokalnego bawarskiego rządu pozwolenie na budowę dodatkowej części Terminala 1. Prace przygotowawcze na płycie lotniska rozpoczną się jeszcze w tym roku, zaś oddanie nowego skrzydła do użytku jest planowane na rok 2023.Nowa część terminala pozwoli na ustawienie przy nim kolejnych dwunastu samolotów. Gate'y w dobudowanym fragmencie będą połączone z istniejącymi modułami A i B, które wydłużone zostaną o ponad 320 metrów w kierunku zachodniej płyty postojowej. W obliczu ostatnich obaw co do perspektywy rozbudowy lotniska w Monachium o trzecią drogę startową można upatrywać w projekcie nowej części terminala szansy na powodzenie również w kwestii nowego pasa.

- Spodziewamy się skoku na wyższy poziom jakości, który planujemy osiągnąć poprzez modernizację terminala i przystosowanie go do specyficznych wymagań lotnictwa przyszłości. Znajdą się w nim centralne strefy kontroli bezpieczeństwa, wysokiej klasy sklepy i restauracje, dodatkowe saloniki. Wszystko to będzie wzmacniać perspektywy rozwoju całego lotniska - powiedział Michael Kerkloh, dyrektor zarządzający spółki FMG będącej operatorem lotniska w Monachium.


Planowana powierzchnia dobudowanej części wraz z przeznaczoną do remontu sekcją przylotów w module B terminala ma wynieść około 95 tys. m kw. Całkowity koszt projektu oscyluje w okolicy 455 mln euro, które to środki FMG zapewni samodzielnie. Terminal 1 monachijskiego lotniska jest wykorzystywany przede wszystkim przez samoloty spoza Lufthansa Group i Star Alliance, takie jak maszyny niskokosztowych przewoźników czy linii zrzeszonych w SkyTeam, a także przez Emirates Airline. Port lotniczy w Monachium to drugi co do wielkości niemiecki hub Lufthansy, która ma największy udział w liczbie operacji na tym lotnisku.

fot. mat. prasowegość_c496c - Profil
gość_c496c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie