Pozwolenie na rozbudowę Terminala 1 w Monachium

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
21 listopada 2018 08:23
Monachijski port lotniczy otrzymał od lokalnego bawarskiego rządu pozwolenie na budowę dodatkowej części Terminala 1. Prace przygotowawcze na płycie lotniska rozpoczną się jeszcze w tym roku, zaś oddanie nowego skrzydła do użytku jest planowane na rok 2023.
Reklama

Nowa część terminala pozwoli na ustawienie przy nim kolejnych dwunastu samolotów. Gate'y w dobudowanym fragmencie będą połączone z istniejącymi modułami A i B, które wydłużone zostaną o ponad 320 metrów w kierunku zachodniej płyty postojowej. W obliczu ostatnich obaw co do perspektywy rozbudowy lotniska w Monachium o trzecią drogę startową można upatrywać w projekcie nowej części terminala szansy na powodzenie również w kwestii nowego pasa.

- Spodziewamy się skoku na wyższy poziom jakości, który planujemy osiągnąć poprzez modernizację terminala i przystosowanie go do specyficznych wymagań lotnictwa przyszłości. Znajdą się w nim centralne strefy kontroli bezpieczeństwa, wysokiej klasy sklepy i restauracje, dodatkowe saloniki. Wszystko to będzie wzmacniać perspektywy rozwoju całego lotniska - powiedział Michael Kerkloh, dyrektor zarządzający spółki FMG będącej operatorem lotniska w Monachium.


Planowana powierzchnia dobudowanej części wraz z przeznaczoną do remontu sekcją przylotów w module B terminala ma wynieść około 95 tys. m kw. Całkowity koszt projektu oscyluje w okolicy 455 mln euro, które to środki FMG zapewni samodzielnie. Terminal 1 monachijskiego lotniska jest wykorzystywany przede wszystkim przez samoloty spoza Lufthansa Group i Star Alliance, takie jak maszyny niskokosztowych przewoźników czy linii zrzeszonych w SkyTeam, a także przez Emirates Airline. Port lotniczy w Monachium to drugi co do wielkości niemiecki hub Lufthansy, która ma największy udział w liczbie operacji na tym lotnisku.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama