Zmiany w zarządzie Swiss Air

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
20 listopada 2018 08:42
1 komentarz
Nowym dyrektorem ds. sprzedaży (CCO) szwajcarskiej linii zostanie od stycznia 2019 Tamur Goudarzi Pour, obecnie pracujący nad sprzedażą dla Lufthansa Group. Co ciekawe, w Lufthansie zastąpi go obecny CCO Swiss International Air Lines, Markus Binkert.
Reklama

Do nowych obowiązków Tamura Goudarzi Poura będzie należało nie tylko zarządzanie sprzedażą w Swiss International Air Lines, ale też kontrolowanie kwestii księgowych i dystrybucyjnych w całej grupie Lufthansa. Goudarzi Pour dotychczasowo pracował w tej grupie jako szef sprzedaży na region obu Ameryk. W swojej dwudziestoletniej karierze w Lufthansie piastował on liczne stanowiska zarządcze w zakresie kierowania sprzedażą. Goudarzi Pour to wykształcony w Cambridge magister filozofii w stosunkach międzynarodowych. Ma obywatelstwo niemiecki i irańskie.


- Jesteśmy zadowoleni, że Tamur Goudarzi Pour będzie odpowiadał za nasze usługi jako doświadczony w dziedzinie lotnictwa specjalista, który odpowiadał już za Swiss w ramach pracy dla grupy w rejonie Ameryk - powiedział Thomas Kluhr, dyrektor zarządzający Swiss.

Z kolei Markus Binkert po 13 latach w szwajcarskiej linii trafi do Monachium i zajmie się sprzedażą w tym drugim największym hubie niemieckiej linii oraz marketingiem Lufthansa Group.


- Swiss dużo zawdzięcza Markusowi Binkertowi i składa mu najserdeczniejsze podziękowania - powiedział Reto Francioni, prezes rady dyrektorów Swiss International Air Lines. - Życzymy mu wszystkiego co najlepsze na nowym stanowisku, a jednocześnie witamy Tamura Goudarziego Poura z jego bogatymi kompetencjami w różnorodnych obszarach handlu oraz międzynarodowym doświadczeniem.

- Wywiązując się, że swoich dotychczasowych obowiązków Markus Binkert wzmocnił rolę Swiss w Lufthansa Group i był kluczowy dla komercyjnego sukcesu, którym cieszymy się od kilku lat - dodał Kluhr. - Dziękuję mu za nadzwyczajne zaangażowanie w pracę w naszej spółce i życzę sukcesów i satysfakcji w nowej roli.

Nowi eksperci w rozszerzonym zarządzie

Poza powołaniem nowego CCO w Swiss doszło do rozszerzenia zarządu o menadżera finansowego, Thomasa Fricka i nowego szefa kadr, Christopha Ulricha. Jest to krok w kierunku pożądanego przez linię przyspieszenia tempa i jakości rozwoju przedsiębiorstwa. Obecność dwóch nowych osób w zarządzie pozwoli lepiej reprezentować w nim interesy wszystkich składowych części firmy i podejmować kolejne związane z rozwijaniem biznesu wyzwania.

- Poprzez rozszerzenie składu zarządu i podjęcie innych kluczowych decyzji personalnych tworzymy naszej firmie optymalne warunki do kontynuacji rozwoju na obranym jakiś czas temu kursie - podsumował zmiany Francioni.

Reklama

Ostatnie komentarze

gość_6f006 2018-11-20 12:45   
gość_6f006 - Profil gość_6f006
Witam Autora,
Nie ma takiej linii lotniczej jak Swiss Air.
Pozdrawiam
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama