×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


MSZ łagodzi ostrzeżenia dotyczące Libanu


Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych złagodziło ostrzeżenia dla osób udających się do Libanu. Nadal jednak zalecana jest szczególna ostrożność oraz polecane powstrzymanie się przed podróżowaniem w niektóre regiony kraju.- Większość wizyt w Libanie przebiega bez problemów, a w ostatnich latach nie odnotowano incydentów wymierzonych w cudzoziemców (turystów). Liban jest jednak państwem zagrożonym terroryzmem. Wzmożoną ostrożność należy zachować w szczególności w miejscach mogących być celem ataku (np. obiekty kultu religijnego i miejsca publicznych zgromadzeń) - czytamy na stronie polakzagranica.msz.gov.pl.


Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże na tereny graniczne Libanu z Syrią i Izraelem oraz do stref z obozami dla uchodźców. Dodatkowo niezalecane są także wyjazdy do popularnej turystycznie Doliny Bekaa (w tym miasta Baalbek). W przeszłości miały bowiem tutaj miejsce głośne porwania cudzoziemców. W 2011 r. uprowadzono Estończyków, a w 2015 - grupę Czechów wraz z libańskim przewodnikiem. W trakcie śledztwa okazało się jednak, że ostatnia sprawa miała charakter kryminalny. Oficjalny komunikat odradza także wizyty w południowych przedmieściach Bejrutu (z wyłączeniem głównej trasy na międzynarodowe lotnisko). 


fot. mat. prasowe
fot. okładka: Paul Saad (flickr.com, CC)gość_b1bca - Profil
gość_b1bca
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie