MSZ łagodzi ostrzeżenia dotyczące Libanu

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
20 listopada 2018 08:22
Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych złagodziło ostrzeżenia dla osób udających się do Libanu. Nadal jednak zalecana jest szczególna ostrożność oraz polecane powstrzymanie się przed podróżowaniem w niektóre regiony kraju.
Reklama

- Większość wizyt w Libanie przebiega bez problemów, a w ostatnich latach nie odnotowano incydentów wymierzonych w cudzoziemców (turystów). Liban jest jednak państwem zagrożonym terroryzmem. Wzmożoną ostrożność należy zachować w szczególności w miejscach mogących być celem ataku (np. obiekty kultu religijnego i miejsca publicznych zgromadzeń) - czytamy na stronie polakzagranica.msz.gov.pl.


Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże na tereny graniczne Libanu z Syrią i Izraelem oraz do stref z obozami dla uchodźców. Dodatkowo niezalecane są także wyjazdy do popularnej turystycznie Doliny Bekaa (w tym miasta Baalbek). W przeszłości miały bowiem tutaj miejsce głośne porwania cudzoziemców. W 2011 r. uprowadzono Estończyków, a w 2015 - grupę Czechów wraz z libańskim przewodnikiem. W trakcie śledztwa okazało się jednak, że ostatnia sprawa miała charakter kryminalny. Oficjalny komunikat odradza także wizyty w południowych przedmieściach Bejrutu (z wyłączeniem głównej trasy na międzynarodowe lotnisko).


fot. mat. prasowe
fot. okładka: Paul Saad (flickr.com, CC)
Reklama
Tagi
liban msz

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama