Air Namibia wznawia połączenia z Zimbabwe

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
19 listopada 2018 12:28
Namibijska krajowa linia lotnicza ogłosiła, że od niedzieli, 29 października, wznowiła operacje do Harare i Victoria Falls. Oświadczenie zostało wydane po orzeczeniu sądu najwyższego Zimbabwe, znoszącego groźbę zajęcia mienia lub samolotu Air Namibia na terytorium Zimbabwe.
Reklama

Możliwość konfiskaty należących do Air Namibia samolotów na terytorium Zimbabwe zaistniała w ramach sporu sądowego pomiędzy linią a jedną z zimbabweńskich rodzin, która wniosła 14 marca pozew przeciwko przewoźnikowi domagając się miliona dolarów. Pięciu powodów oskarżyło Air Namibia o tworzenie przeszkód podczas ich podróży do Turcji przez Niemcy. Linia odmówiła im wejścia na pokład po informacji otrzymanej od niemieckiej straży granicznej. Postępowanie sądowe opierało się na wniosku o zajęcie mienia Air Namibia do czasu określenia właściwej jurysdykcji oraz rozstrzygnięcia sporu. Sąd w Zimbabwe wydał 27 czerwca bez powiadamiania stron zaoczne orzeczenie nakazujące zajęcie mienia lub samolotu należącego do Air Namibia. Próba konfiskaty miała miejsce 5 października, ale nie powiodła się. Przewoźnikowi udało się uniknąć zajęcia samolotu z uwagi na warunki orzeczenia sądu i na to, że maszyna nie była faktycznie własnością Air Namibia.W wyniku tego wydarzenia linia wstrzymała od 8 października połączenia z Windhoek do Harare i Victoria Falls.


W czasie gdy sprawa oczekiwała na wyjaśnienie loty do Victoria Falls przekierowano do Livingstone w Zambii. Air Namibia skorzystała w międzyczasie z usług prawnika, który przedstawił sprawę w sądzie najwyższym w Zimbabwe. Wniosek rozpatrzono 23 października, a finałem posiedzenia było wydłużenie czasu, który Air Namibia ma na przedstawienie dokumentów na poparcie swojej racji o odmówieniu pasażerom wstępu na pokład. Zawieszono również w mocy poprzednie orzeczenie nakazujące konfiskatę mienia przewoźnika.

- Jesteśmy pewni, że już niedługo dojdzie do rozwiązania sporu i wierzymy, że Air Namibia może liczyć na ciągłe wsparcie pasażerów, dla których pozostajemy możliwie najbardziej profesjonalni, i którym oferujemy najlepsze doświadczenia podczas podróży - oświadczyła Air Namibia.

Po przywróceniu zawieszonych połączeń powrócono do poprzedniego rozkładu. Loty z Windhoek do Harare odbywają się we wtorki, piątki i niedziele, a do Victoria Falls w poniedziałki, środy, czwartki, piątki, soboty i niedziele. Połączenie do Livingstone zostało zakończone w sobotę 27 października.
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama