×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Botswana odebrała nowego ATR-a 72


Państwowa linia lotnicza z Botswany odebrała 9 listopada br. pierwszego z oczekiwanych samolotów ATR 72-600. Oddana w ręce przewoźnika w Tuluzie maszyna to jedna z dwóch wchodzących w skład zamówienia złożonego w lipcu tego roku. Drugi samolot zostanie przekazany do końca grudnia.Samoloty typu ATR 72-600 będą dla Air Botswana rozwinięciem floty, w której operują teraz trzy egzemplarze ATR 42-500 i jeden ATR 72-500. Obie zamówione maszyny oferują konfigurację kabiny z siedemdziesięcioma miejscami dla pasażerów w dwóch klasach, a także są wyposażone w najnowszą awionikę. Zakup dwóch nowych ATRów jest wyraźnym potwierdzeniem, że Air Botswana zamierza czerpać profity z posiadania we flocie najnowszych turbośmigłowych samolotów wyposażonych w oprzyrządowanie z najwyższej technologicznej półki.

- Korzystamy z ATRów od ponad 20 lat i jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów. Najnowsza generacja tych samolotów pozwoli nam zapewnić klientom najwyższy standard bezpieczeństwa i komfortu, a także jest ekologiczna i oszczędna - skomentowała dostawę nowej maszyny Agnes Tsholofelo Khunwana, dyrektor zarządzająca Air Botswana. - ATR 72-600 cechuje się godnymi odnotowania osiągami w zakresie zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla, co bez wątpienia jest pozytywną wartością dodaną.


- Air Botswana to doświadczony operator ATRów z ponad dwudziestoletnim stażem. Ulepszenie floty nowymi ATRami 72-600 to oznaka pewności we współpracy z nami i jesteśmy z tego dumni - powiedział Stefano Bortoli, dyrektor zarządzający ATR. - Podczas gdy w Afryce lata ponad 120 ATRów możemy stwierdzić, że to odpowiednie maszyny dla regionalnego lotnictwa w tym rejonie, zarówno teraz jak i w przyszłości, a wszystko dzięki niedoścignionym osiągom, oszczędności i komfortowi jakie oferują. ATR planuje odgrywać główną rolę we wspieraniu lokalnych rynków gospodarczych i rozwoju społeczeństwa w Afryce.

Turbośmigłowe ATRy zachwycają osiągami na krótki drogach startowych, a także wszechstronnością i niepobitą wydajnością. Są to samoloty stawiane jako wzór do naśladowania dla operacji w trudnych warunkach na całym świecie, które zdecydowanie najlepiej sprawdzają się w Afryce, będącej najbardziej zróżnicowanym regionem globu.

Zamówione przez Air Botswana ATRy 72-600 będą wyposażone w silniki PW127N, które dysponują opcją "super-boost" i pozwalają na zabranie dodatkowo łącznej masy czterech pasażerów (wraz z bagażem) również z gorących i wysoko położonych lotnisk jak np. Johannesburg, Gaborone i Maun.


ATR liczy w Afryce i na Środkowym Wschodzie na zapotrzebowanie na kolejne 300 sztuk turbośmigłowych samolotów w ciągu najbliższych 20 lat. Lotnictwo regionalne na całym świecie oferuję bezcenną dostępność komunikacyjną. Statystki pokazują że dziesięcioprocentowy wzrost w liczbie połączeń regionalnych powoduje pięcioprocentowy wzrost w turystyce, kolejne 6 proc. w produkcie krajowym brutto i 8 proc. w inwestycjach zagranicznych w danym regionie. Turbośmigłowe samoloty to kluczowy czynnik zapewniający łączność pomiędzy lokalnymi społecznościami na całym świecie - 36 proc. wszystkich komercyjnych portów lotniczych polega wyłącznie na samolotach turbośmigłowych, a 50 proc. polega wyłącznie na ruchu regionalnym.

fot. Aviation Tribunegość_4f30e - Profil
gość_4f30e
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie