×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


JetBlue chce latać do Londynu-Heathrow


Amerykański przewoźnik chciałby latać ze Stanów Zjednoczonych na główne londyńskie lotnisko, jednak brakuje na nim miejsca.W sierpniu br. informowaliśmy już, że amerykańskie tanie linie lotnicze potwierdziły pojawiające się wcześniej pogłoski o zamiarze rozpoczęcia lotów do Europy. 


W rozmowie z flightglobal.com Robin Hayes, prezes linii JetBlue wyraził olbrzymie zainteresowanie lotami na londyńskie  lotnisko Heathrow, jednak nie jest tajemnicą, że od długiego czasu brakuje na nim slotów. Najbardziej ruchliwe lotnisko w Europie obsługuje obecnie o wiele więcej pasażerów niż teoretycznie jest w stanie, a lądowania i starty odbywają się na nim bez najmniejszej zbędnej przerwy.

- Będziemy latać tam, gdzie pasażerowie chcą latać, a nie tam, gdzie jest to możliwe czy opłacalne. Dlatego obecnie nie bierzemy pod uwagę innych lotnisk w Londynie. Będziemy pracować nad Heathrow - powiedział Hayes.

Nie wiadomo, czy władze linii prowadzą jakiekolwiek rozmowy dotyczące kupna slotów na Heathrow, ani czy takie sloty są obecnie dostępne. Warto przypomnieć, że w 2016 roku Kenya Airways sprzedała Oman Air uprawnienia do jednego lądowania i startu z lotniska dziennie za rekordowe 75 mln dolarów.

Przewoźnik nie sprecyzował dotychczas z jakich amerykańskich lotnisk chciałby latać na Stary Kontynent, jednak można przypuszczać, że będą to porty lotnicze w Bostonie oraz Nowym Jorku-JFK. Na loty na takich trasach pozwalałyby airbusy A321LR i A220, które zostały przez JetBlue wybrane do połączeń przez Atlantyk. W tych dwóch miastach linia ma także swoje największe huby. gość_92933 - Profil
gość_92933
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie