×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dwóch chętnych do zaprojektowania terminala na lotnisku w Radomiu


Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) ujawniło wykonawców, którzy zgłosili chęć zaprojektowania terminala na lotnisku w Radomiu.PPL ogłosiło przetarg na wykonie projektu budowlanego wraz z programem funkcjonalno-użytkowym dla portu lotniczego na Sadkowie 23 października br. Składanie ofert zakończyło się 14 listopada o godz. 13. Po otwarciu ofert okazało się, że o kontrakt ubiegają się tylko dwa pomioty. 

W parze chętnych znalazła się spółka Innebo Architects z Warszawy. Firma specjalizuje się w obiektach użyteczności publicznej, mieszkaniówce oraz wystroju wnętrz. Jej konkurentem w przetargu jest konsorcjum złożone ze spółek GMT z Mysłowic i PIG Architekci z Warszawy. Obie firmy, występujące w tym przetargu, jako jedna organizacja, mają doświadczenie w projektowaniu portów lotniczych w Polsce. Pracowały już dla lotnisk w Gdańsku, Katowicach, Krakowie i Szymanach. 


PPL na zaprojektowanie terminala i programu przewidziało budżet w wysokości niespełna 3,2 miliona złotych. Firma Innebo zaoferowała wykonanie prac za kwotę 4,6 miliona złotych, a jej rywal, czyli konsorcjum GMT/PIG za niewiele ponad 1,5 miliona złotych. Jako że jedynym kryterium oceny ofert jest cena, to PPL powinno podpisać umowę z konsorcjum. Na rozstrzygnięcie oczekują jeszcze dwa inne przetargi dotyczące rozbudowy portu lotniczego w Radomiu. gość_c496c - Profil
gość_c496c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie