Dwóch chętnych do zaprojektowania terminala na lotnisku w Radomiu

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
19 listopada 2018 09:30
2 komentarze
Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) ujawniło wykonawców, którzy zgłosili chęć zaprojektowania terminala na lotnisku w Radomiu.
Reklama

PPL ogłosiło przetarg na wykonie projektu budowlanego wraz z programem funkcjonalno-użytkowym dla portu lotniczego na Sadkowie 23 października br. Składanie ofert zakończyło się 14 listopada o godz. 13. Po otwarciu ofert okazało się, że o kontrakt ubiegają się tylko dwa pomioty.

W parze chętnych znalazła się spółka Innebo Architects z Warszawy. Firma specjalizuje się w obiektach użyteczności publicznej, mieszkaniówce oraz wystroju wnętrz. Jej konkurentem w przetargu jest konsorcjum złożone ze spółek GMT z Mysłowic i PIG Architekci z Warszawy. Obie firmy, występujące w tym przetargu, jako jedna organizacja, mają doświadczenie w projektowaniu portów lotniczych w Polsce. Pracowały już dla lotnisk w Gdańsku, Katowicach, Krakowie i Szymanach.


PPL na zaprojektowanie terminala i programu przewidziało budżet w wysokości niespełna 3,2 miliona złotych. Firma Innebo zaoferowała wykonanie prac za kwotę 4,6 miliona złotych, a jej rywal, czyli konsorcjum GMT/PIG za niewiele ponad 1,5 miliona złotych. Jako że jedynym kryterium oceny ofert jest cena, to PPL powinno podpisać umowę z konsorcjum. Na rozstrzygnięcie oczekują jeszcze dwa inne przetargi dotyczące rozbudowy portu lotniczego w Radomiu.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_4129d 2018-11-22 12:12   
gość_4129d - Profil gość_4129d
To nie był przetarg na projekt terminalu tylko na projekt towarzyszących elementów kubaturowych . Przetarg na projekt terminala jest w trakcie.
gość_f80ce 2018-11-19 12:16   
gość_f80ce - Profil gość_f80ce
ciekawe, czy będzie chociaż jeden chętny przewoźnik
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama