×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko w Modlinie świętuje 14. milionowego pasażera


Wczoraj (15.11) lotnisko w Modlinie przyjęło 14. milionowego pasażera od czasu rozpoczęcia działalności, czyli od lipca 2012 r. Jak zwykle przy takich okolicznościach na wybrańca losu czekały liczne niespodzianki.14. milionowy pasażer przyleciał na lotnisko w Modlinie rejsem Ryanair FR2877 z Palma de Mallorca o godzinie 13. Wyjątkowy pasażer otrzymał upominki i vouchery na zakupy od partnerów lotniska. Prezenty ufundowali m.in: Lagardere Travel Retail, Baltona, Trans Kinetik, Best Fly Bar, Piekarnia Kołacz i Taxi Modlin. 


Liczba odprawianych pasażerów w Mazowieckim Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin od 4 lat stale rośnie. W pierwszym roku (2012) funkcjonowania modliński port obsłużył prawie 860 tys. pasażerów. W następnym roku ta liczba zmniejszyła się do niespełna 345 tys. Ten ponad 50 proc. spadek był konsekwencją zamknięcia lotniska z powodu konieczności remontu drogi startowej. W następnym roku po przeprowadzonych reparacjach nawierzchni lotnisko przyjęło 1,7 miliona pasażerów, w roku 2015 r. już prawie 2,6 miliona, w 2016 r. 2,86 miliona, a w zeszłym roku 2,93 miliona. W pierwszych 10 miesiącach bieżącego roku porcie gościł już 2,6 miliona podróżnych i jest duża szansa, ze w całym 2018 r. przekroczy 3 miliony obsłużonych pasażerów. 


- Ciągły, stały wzrost zawdzięczamy systematycznemu zwiększaniu liczby połączeń z naszego Portu i zaangażowaniu wszystkich pracowników. Trzy kierunki, które wystartowały w ostatnim czasie – Kijów, Lwów i Amman odnotowują świetne wyniki sprzedażowe. Korzystający z naszego lotniska, dzięki coraz większej siatce połączeń mogą dotrzeć do najważniejszych biznesowo i turystycznie miast w Europie – mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezesa Portu Lotniczego Warszawa/Modlin.


Optymizm kierownictwa modlińskiej firmy byłby na pewno większy, gdyby plany rozwoju lotniska nie stały pod znakiem zapytania z uwagi na konflikt pomiędzy udziałowcami spółki. Port w Modlinie musi zacząć inwestować w swoją rozbudowę, bo obecny terminal pęka w szwach i bez jego powiększenia przyjmowanie większej liczby pasażerów stanie się niemożliwe. Od wielu miesięcy nie ma jednak wymaganej zgody wszystkich udziałowców na sfinansowanie takiej inwestycji. Zegar tyka, a upływ czasu działa na niekorzyść lotniska.  gość_5e505 - Profil
gość_5e505
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie