×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


UIA wycofały z eksploatacji ostatniego B737 Classic


Ukraine International Airlines wycofały z eksploatacji ostatnią maszynę z serii 737 Classic.Ostatnim samolotem z serii 737 Classic był boeing 737-300 o numerze rejestracyjnym UR-GBD, którego wiek wynosił niespełna 22 lat. Maszyna ta do UIA trafiła stosunkowo późno, bo dopiero w 2013 roku - wcześniej służyła we flocie m.in. British Airways, easyJet, Thomson Airways, Dniproavii czy Aerosvitu.


Ukraiński przewoźnik wycofał w ostatnich latach w ramach programu wymiany floty zarówno boeingi 737-300 jak i najmniejsze z wariantów drugiej generacji - 737-500. Dziś rodzina wąskokadłubowych samolotów amerykańskiej produkcji reprezentowana jest wyłącznie przez warianty trzeciej generacji: boeingi 737-800 i 737-900. Łącznie UIA wykorzystuje obecnie 30 egzemplarzy wspomnianych wersji.

Wymiana boeingów 737 to jednak niejedyna zmiana, którą przeprowadzili Ukraińcy w ostatnich latach. Flagowym modelem we flocie stały się boeingi 777-200ER, które w lutym zostały wprowadzone do eksploatacji. Obecnie przewoźnik użytkuje trzy sztuki tego samolotu, jednocześnie oczekuje dostawy kolejnej - czwartej.gość_c496c - Profil
gość_c496c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie