×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zaczęto rozbudowę lotniska w Gliwicach


W Gliwicach rozpoczęła się rozbudowa istniejącego lotniska. Po jej zakończeniu dotychczas sportowy port będzie mógł przyjmować większe samoloty.Inwestycję o wartości 27 mln zł przeprowadza firma PRUiM. Za tę sumę na terenie o powierzchni 42 hektarów powstaną drogi kołowania, płyta postojowa i drogi dojazdowe. Na wszystkie prace przedsiębiorstwo ma czas do października 2019 r. Po ich zakończeniu, na lotnisku będą mogły lądować mniejsze samoloty osobowe i transportowe.

Otwarcie dostępu dla małego ruchu samolotowego ma być dodatkowym atutem w rywalizacji o uwagę inwestorów. W założeniu lotnisko uzupełni ofertę  portu w Pyrzowicach, a razem tworzyć będą ważny element systemu transportowego województwa śląskiego.

Strefa dla mniejszych statków powietrznych powstanie w południowej części lotniska na Trynku. W miejsce istniejących trawiastych pasów startowych pojawi się utwardzona droga z infrastrukturą towarzyszącą. 

Pas o długości 920 metrów pozwoli obsługiwać loty biznesowe oraz tzw. mały ruch cargo. Możliwe jest wydłużenie drogi startowej do około 1,3 tys. m, co stworzyłoby warunki do lądowania większych samolotów. Mowa o powietrznych busach, które są w stanie zabrać na pokład do 18 podróżnych.  To jednak na razie plany o niesprecyzowanej perspektywie. 

Za realizację inwestycji odpowiada Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju. Niemal całość środków na modernizację przekazało miasto, w zamian za objęcie udziałów spółki.gość_9d3cb - Profil
gość_9d3cb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie