×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair może polecieć do Zagrzebia i Splitu


Ryanair prowadzi rozmowy z chorwackim rządem na temat dalszego rozwoju w tym kraju. Przewoźnik jednocześnie zamyka swoją sezonową bazę operacyjną w Zadarze.Sam przewoźnik także potwierdził, że odbył zadowalającą rozmowę z chorwackim ministrem turystyki Gari Cappelli. Miała ona dotyczyć długofalowego wzrostu ruchu pasażerskiego i rozwoju siatki połączeń na lotniskach, z których Ryanair już lata oraz o możliwych nowych kierunkach, takich jak Zagrzeb czy Split. 


W ostatnich tygodniach operator portu lotniczego im. Franja Tuđmana w Zagrzebiu zwrócił się do chorwackiego rządu z prośbą o obniżenie opłaty koncesyjnej. Przez wysoką stawkę, jaką operator musi płacić do kasy Chorwacji, jest on zmuszony do utrzymywania opłat lotniskowych dla linii lotniczych na wysokim poziomie, co, zdaniem operatora, skutecznie odstrasza potencjalnych tanich przewoźników przed operacjami z Zagrzebia. Podczas obecnego sezonu zimowego, Eurowings, jako jedyny przewoźnik budżetowy, lata z chorwackiej stolicy.

Nie wydaje się jednak, by wszystkie lotniska w Chorwacji były tak przychylne dla tanich przewoźników. Pojawiają się głosy mówiące wprost, że takie linie jak Ryanair nie mają co liczyć na lotniskowe dopłaty lub ulgi.

- W Chorwacji Ryanair wciąż operuje jedynie z lotnisk, które oferują wsparcie finansowe za loty. Pomimo wielu spotkań, które odbyliśmy, nasze stanowisko się nie zmieniło. Ani Split ani Dubrownik nie muszą płacić przewoźnikom za latanie podczas sezonu letniego, ponieważ pasażerowie generują wystarczająco duży ruch, by linie lotnicze były zadowolone z wyników sprzedaży. Takie praktyki wprowadzają jedynie zamęt na rynku. Zawsze jesteśmy otwarci na rozmowy, jednak nie mamy w zamiarze zmieniać swojej polityki biznesowej - powiedział jeszcze kilka miesięcy temu Lukša Novak, główny manager lotniska w Splicie.

Ryanair zamknie swoją bazę w Zadarze, jednak zmiana ta ma charakter czysto formalny - przewoźnik uruchomi bowiem w sezonie letnim jednocześnie 4 nowe trasy znad chorwackiego wybrzeża. Oprócz obecnych 13 sezonowych tras poleci dodatkowo do Kolonii/Bonn, Hamburga, Norymbergi i Pragi.gość_0ee29 - Profil
gość_0ee29
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie