×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair: 20 mln pasażerów w Krakowie


Ryanair świętował dziś (12 listopada) pięciolecie swojej bazy w Krakowie, z którym zbiegło się obsłużenie przez irlandzkiego przewoźnika 20-milionowego pasażera.Linia jest obecna na drugim co do wielkości lotnisku w Polsce od 2005 roku. W ciągu 13 lat stała się największym przewoźnikiem w Krakowie, jednocześnie oferując w ciągu bieżącego roku ze stolicy Małopolski więcej miejsc niż z jakiegokolwiek innego polskiego portu.

W bieżącym sezonie zimowym do oferty Kraków Airport dołączyły: Amman, Kijów-Boryspol i Lwów, dzięki którym liczba wykonywanych w tym okresie tras zwiększyła się do 60.

- Dziś w Krakowie świętujemy aż z trzech okazji: 5-lecie bazy Ryanaira w Krakowie, 20 milionów pasażerów oraz trzy nowe trasy na zimę do: Ammanu, Lwowa i Kijowa. Ryanair oferuje w Krakowie łącznie 60 tras, a w tym roku obsłuży 3,5 mln pasażerów - powiedziała Olga Pawlonka, dyrektor sprzedaży i marketingu Ryanair w krajach Europy Środkowo-Wschodniej i na Bałkanach.


- Rozwój bazowego przewoźnika w Kraków Airport potwierdza dobrą współpracę, a to przekłada się na rozwój gospodarki Małopolski i Krakowa. Ryanair zakłada bazy w większości znaczących portów w Europie, tym bardziej cieszy obecność przewoźnika w Balicach i jego szeroka oferta połączeń prosto z Krakowa na trzy kontynenty - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Jubileuszowy 20-milionowy pasażer, który podróżował z Ammanu, został wyróżniony voucherem dla dwóch osób na dowolne połączenie obsługiwane przez Ryanaira z Kraków Airport. Ponadto, pięć pakietów gadżetów trafiło do pięciu losowo wybranych osób, a pozostali pasażerowie rejsu z Jordanii zostali obdarowani okolicznościowymi brelokami.gość_0ee29 - Profil
gość_0ee29
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie