×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Norwegian połączy Irlandię z Kanadą


Norwegian Air Shuttle poleci po raz pierwszy na trasie pomiędzy Kanadą a Europą.Norwegian poleci pomiędzy irlandzką stolicą oraz portem lotniczym John C. Munro w Hamilton, w kanadyjskiej prowincji Ontario. Połączenia mają rozpocząć się 31 marca 2019 roku i odbywać się codziennie. Rejs do Kanady potrwa rozkładowo 7 godzin i 45 minut, natomiast powrotny do Dublina ma być dokładnie o godzinę krótszy.

- To bardzo ważny kamień milowy dla Norwegian, ponieważ wkraczamy na jeden z najbardziej ekscytujących rynków lotniczych na świecie, jakim zdecydowanie jest Kanada. Wierzymy, że nasze niskie ceny, wraz z wysoką jakością obsługi i pierwszorzędnym serwisem, będą bardzo popularne wśród kanadyjskich podróżnych, tak samo, jak było to z amerykanami przez ostatnie 5 lat - powiedział Bjørn Kjos, założyciel oraz prezes Norwegian Air Shuttle.


Do obsługi trasy posłuży boeing 737 MAX 8 zabierający na pokład jednocześnie 189 pasażerów. Może on przelecieć bez międzylądowania ponad 6,5 tys. km. Obecnie norweski przewoźnik operuje pięcioma takimi maszynami, oczekując jednocześnie na dostawę kolejnych 96 sztuk. Może to oznaczać dalszą ekspansję przewoźnika na podobnych trasach.  

Warto pamiętać, że Hamilton znajduje się ok. 90 km na południe od centrum Toronto. Połączenie może więc stanowić świetną alternatywę dla europejskich pasażerów podróżujących do Kanady.

Bilety są już dostępne, a ich ceny w jedną stronę, według zapowiedzi przewoźnika, mają rozpoczynać się od 249 dolarów kanadyjskich (ok. 720 złotych).

Zgodnie z obecnym rozkładem, Norwegian Air Shuttle jest obecny w Kanadzie jedynie sezonowo w zimę, kiedy lata z międzynarodowego portu lotniczego Pierre Elliott Trudeau w Montrealu w prowincji Quebec do portu lotniczego Aimé Césaire na Martynice oraz portu lotniczego Pointe-à-Pitre na Gwadelupie.gość_6ef1b - Profil
gość_6ef1b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie