×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Vueling najbardziej sezonową europejską linią


Vueling to najbardziej sezonowa duża linia lotnicza w Europie w sezonie zimowym 2018/2019 r. Oferta przewoźnika w zimie jest o ponad 33 proc. niższa niż w sezonie letnim.Spośród 15 największych europejskich linii lotniczych to Vueling najbardziej ograniczył ofertę w sezonie zimowym. Hiszpański lowcost oferuje 11,8 mln miejsc, czyli o 33,4 proc. mniej niż w sezonie letnim. 


Na drugim miejscu jest easyJet, który zaoferuje 28,7 mln foteli, czyli o 25,9 proc. mniej miejsc niż w lecie. Podium zamyka Ryanair, który z największym oferowaniem na poziomie 39,8 mln foteli ograniczył oferowanie o 23,3 proc. Spadki w podaży miejsc powyżej 20 proc. zanotowały także Eurowings (-25,1 proc.) oraz Wizz Air (-20,2 proc.). 

Pod względem oferowania dwa pierwsze miejsca zajęły Ryanair i easyJet. Na trzecim miejscu znalazł się Turkish Airlines z 21,8 mln oferowanymi fotelami. Niewiele niżej znajduje się Lufthansa z wynikiem 21,7 mln foteli. W pierwszej dziesiątce znalazły się też (w kolejności) British Airways, Aeroflot, Air France, Vueling, Norwegian oraz Wizz Air. 


Poza największą piętnastką najwyższe spadki oferowania odnotowały - Smartwings (oferowanie 2,1 mln foteli, - 89,5 proc.), Thomas Cook Airlines (3,2 mln foteli, -75,5 proc.) oraz Jet2.com (5,4 mln foteli, -71,1 proc.). Z pozaeuropejskich linii największy spadek oferowania w wysokości -44,7 proc. odnotowała Delta Air Lines.gość_4f30e - Profil
gość_4f30e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie