×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Warszawa: W październiku 9 proc. więcej pasażerów


Lotnisko Chopina obsłużyło w październiku około 1,6 mln pasażerów. To o 9,1 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub. roku.


Liczba pasażerów według miesięcy
Oprócz historycznego wyniku, październik zapadnie w pamięć jako miesiąc wielu nowości na stołecznym lotnisku.

Lotnisko Chopina ponownie jest obsługiwane przez linie easyJet, które oferują połączenia z Londynem-Gatwick (4 razy w tygodniu), Berlinem-Tegel (codziennie), a także z Bazyleą (3 razy w tygodniu) i Genewą (4 razy w tygodniu).

Od 28 października 2018 r. Qatar Airways zmienił wykorzystywanego dotychczas na wieczornych połączeniach airbusa A320 na większego i nowocześniejszego boeinga 787 jednocześnie dodając do rozkładu, obsługiwaną przez airbusa A330, trzecią rotację dziennie w poniedziałki i piątki, co zwiększyło liczbę lotów między Warszawą i Dohą do 16 w tygodniu.

Od początku bieżącego roku przez warszawski port przewinęło się już 15,2 mln pasażerów (wzrost o ponad 13  proc.). Zdecydowaną większość (13,8 mln; wzrost o ponad 18 proc.) stanowili pasażerowie lotów międzynarodowych. 


gość_71e4b - Profil
gość_71e4b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie