×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bydgoszcz: W październiku prawie 33 tys. pasażerów


Port Lotniczy Bydgoszcz obsłużył w minionym miesiącu 32 931 pasażerów. To o ponad 14 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub. roku.


Liczba pasażerów według miesięcy
Dzięki październikowemu wynikowi lotnisko może pochwalić się 12 miesiącami wzrostów i 26-proc. średnią dynamiką przyrostu pasażerów w tym okresie.

W ubiegłym miesiącu wykonano 747 operacji lotniczych (wzrost o 32 proc. ), co sprawiło, że był to najlepszy październik w historii lotniska zarówno w ilości obsłużonych pasażerów, jak i liczby operacji lotniczych.

- Ten wynik, jak i przekroczona niedawno rekordowa liczba odprawionych pasażerów w ciągu całego roku, niewątpliwie cieszą, stanowią też jednocześnie wyzwanie do dalszego rozwoju – powiedział Tomasz Moraczewski, prezes zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz. – W obecnej dekadzie podwoiliśmy powierzchnię hali odlotów, jednak widoczna jest wyraźna potrzeba dalszych prac zwiększających przestrzeń, bezpieczeństwo i podnoszących jakość odprawy i obsługi pasażerów. Wierzę, że inwestycje planowane na najbliższy sezon spotkają się z zadowoleniem podróżnych korzystających z naszego lotniska - dodaje Moraczewski. 

Inwestycji w bydgoskim porcie zapowiada się rzeczywiście sporo. Przedstawiciele portu wyliczają m.in. modernizację parkingu i wdrożenie nowego systemu parkingowego czy też dalsze prace w terminalu pasażerskim, które będą możliwe po przeniesieniu części funkcjonariuszy Straży Granicznej. gość_71e4b - Profil
gość_71e4b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie