×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wypadek B747 Sky Lease Cargo w Kanadzie


Jedyny egzemplarz 747-400F we flocie Sky Lease Cargo zjechał wczoraj (07.11) rano z końca drogi startowej po lądowaniu w porcie lotniczym Halifax Stanfield International (YHZ).


Pięciu członków załogi jumbo-jeta trafiło do szpitala z niewielkimi obrażeniami. Maszyna straciła dwa silniki, a pozostałe dwa są mocno uszkodzone. Kadłub został zdeformowany, a jego dolna część doznała pęknięcia. Według informacji przekazanych prasie, samolot leciał z Chicago. Kanadyjska Rada Bezpieczeństwa Transportu skierowała na miejsce grupę dochodzeniową.

fot. haligonia.ca (Twitter)

fot. Vitaliy Trubnykov (Twitter)

Do wypadku doszło o godzinie 05:50 czasu lokalnego po lądowaniu na drodze startowej 14. Ten pas ma długość 2347m i jest krótszy od drugiego w Halifax (05/23), który dysponuje dystansem 3204m. Samolot spoczął na trawie na południowy wschód od końca drogi startowej 14.

fot. Steve Lawrence (CBC)

fot. haligonia.ca


Sky Lease Cargo to siostrzana linia nieistniejącego już Centurion Air Cargo, a boeing 747, który wziął udział we wczorajszym incydencie to spadek po rozwiązanej firmie. Samolot ten został dostarczony przez boeinga najpierw do Singapore Airlines w 1997 roku, a do Aky Lease trafił w kwietniu ubiegłego roku. Według danych z sierpnia 2018 maszyna miała zgromadzony nalot w liczbie 88300 godzin i 16100 cykli.

Również zgodnie z informacjami z sierpnia, Sky Lease mający zawartą umowę code-share z Suprana Airlines obsługiwał dwa razy w tygodniu loty z Halifax do Changsha w chińskiej prowincji Hunan dla lokalnego spedytora owoców morza. Poza tym linia podpisała także umowę z Navitrans na trzy loty jumbo-jeta w tygodniu pomiędzy Chicago a chińskim Zhengzhou.
gość_2382d - Profil
gość_2382d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie