Yakutia z zawieszonymi operacjami. Kto wykona zaplanowane loty?

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
08 listopada 2018 14:00
Po poniedziałkowym (05.11) zawieszeniu operacji Yakutia Airlines przez rosyjskie władze lotnicze, linia negocjuje z kilkoma przewoźnikami, aby ci wykonali oni loty w jej zastępstwie.
Reklama

Rosyjska Federalna Agencja Transportu Lotniczego nakazała zawieszenie międzynarodowych operacji Yakutia Airlines do czasu aż baza w Jakucku nie wdroży zaleceń sformułowanych po wykrytych w czasie kontroli nieprawidłowościach. Agencja odkryła, że linia przedstawiała niedokładne informacje na temat wdrażania dyrektyw zdatności do lotu w boeingach 737-800. Z kryzysem próbuje walczyć niedawno powołany nowy dyrektor generalny - Vladimir Gorbunov.


Do tej pory Yakutia porozumiała się z linią IrAero Airlines, która obsłuży połączenie z Irkucka do Taszkientu w Uzbekistanie 10 i 17 listopada, a także z Ural Airlines, która poleci z Krasnodaru do Pragi. Pasażerowie z biletami z Seulu do Jakucka na 11 listopada mogą zamienić je na lot przesiadkowy linią S7 Airlines na trasie Seul - Nowosybirsk - Jakuck. Z kolei na listopadowych połączeniach Jużnosachalińsk - Narita lot wykona spółka zależna Aerofłotu, Aurora Airlines.

Nie udało się znaleźć zastępstwa na trasy z Jakucka do chińskiego Harbin, a także do Seulu w dniach 8 i 11 listopada, a pasażerowie otrzymają zwrot pieniędzy za zakupione bilety. W sumie na trasy międzynarodowe w listopadzie i grudniu Yakutia Airlines sprzedała około 450 biletów.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama