×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Yakutia z zawieszonymi operacjami. Kto wykona zaplanowane loty?


Po poniedziałkowym (05.11) zawieszeniu operacji Yakutia Airlines przez rosyjskie władze lotnicze, linia negocjuje z kilkoma przewoźnikami, aby ci wykonali oni loty w jej zastępstwie.


Rosyjska Federalna Agencja Transportu Lotniczego nakazała zawieszenie międzynarodowych operacji Yakutia Airlines do czasu aż baza w Jakucku nie wdroży zaleceń sformułowanych po wykrytych w czasie kontroli nieprawidłowościach. Agencja odkryła, że linia przedstawiała niedokładne informacje na temat wdrażania dyrektyw zdatności do lotu w boeingach 737-800. Z kryzysem próbuje walczyć niedawno powołany nowy dyrektor generalny - Vladimir Gorbunov.


Do tej pory Yakutia porozumiała się z linią IrAero Airlines, która obsłuży połączenie z Irkucka do Taszkientu w Uzbekistanie 10 i 17 listopada, a także z Ural Airlines, która poleci z Krasnodaru do Pragi. Pasażerowie z biletami z Seulu do Jakucka na 11 listopada mogą zamienić je na lot przesiadkowy linią S7 Airlines na trasie Seul - Nowosybirsk - Jakuck. Z kolei na listopadowych połączeniach Jużnosachalińsk - Narita lot wykona spółka zależna Aerofłotu, Aurora Airlines.

Nie udało się znaleźć zastępstwa na trasy z Jakucka do chińskiego Harbin, a także do Seulu w dniach 8 i 11 listopada, a pasażerowie otrzymają zwrot pieniędzy za zakupione bilety. W sumie na trasy międzynarodowe w listopadzie i grudniu Yakutia Airlines sprzedała około 450 biletów.


gość_a8f80 - Profil
gość_a8f80
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie