×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Paweł Bejnarowicz dyrektorem portu lotniczego w Radomiu


Wieloletni pracownik Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" (PPL) został dyrektorem lotniska na Sadkowie w Radomiu.


Jak poinformowało PPL Paweł Bejnarowicz został mianowany dyrektorem portu lotniczego w Radomiu. Bejnarowicz pracował na Lotnisku Chopina w Warszawie od 2002 r. Od maja ubiegłego roku był dyrektorem operacyjnym, a dwa miesiące temu został zastępcą dyrektora portu na Okęciu. 

Bejnarowicz jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Warszawie, Akademii Obrony Narodowej, Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Collegium Civitas. Zanim został zatrudniony w PPL pracował w Citibanku i w ambasadzie USA. Na lotnisku Chopina Bejnarowicz zaczynał jako jeden z kierowników ds. bezpieczeństwa i w tym obszarze zarządzania portem ma największe doświadczenie. 


PPL nabyło przedsiębiorstwo „Port lotniczy Radom” w dniu 13 października br. Nowy właściciel chce rozpocząć inwestycję opiewającą na kwotę 425 milionów złotych. Infrastruktura lotniska zostanie dostosowana do przyjęcia 3 milionów pasażerów rocznie. O 500 metrów zostanie wydłużona droga startowa, powstanie 11 miejsc postojowych dla samolotów. Terminal pasażerski o powierzchni 50 tys. metrów kwadratowych otrzyma 30 stanowisk odprawy oraz 9 gate'ów. Wokół lotniska powstanie 3,5 tys miejsc parkingowych.


gość_2382d - Profil
gość_2382d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie