WELCOME Airport Services – zaangażowanie i pasja

Redakcja  - Profil Redakcja
5 listopada 2018 09:30
Obsługa handlingowa jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania każdego lotniska na świecie. Przyjrzyjmy się jednemu z wiodących agentów handlingowych na polskim rynku – WELCOME Airport Services.
Reklama
Sposób realizacji działań firmy wykonującej handling (czyli w skrócie obsługę) statków powietrznych oraz czas ich wykonania to kluczowy czynnik wpływający na jakość oferowanych usług przewozowych, co bezpośrednio przekłada się na konkurencyjność danego portu. Ground Handling (obsługa naziemna) to również jeden z ważniejszych aspektów, z którymi spotyka się linia lotnicza w danym porcie. Od odpowiedniego poziomu tych usług zależy jakość obsługi pasażerów, podnosząc atrakcyjność połączenia.

Jak twierdzi Spółka ich fundamentem są właśnie ludzie. Dzięki zaangażowaniu, doświadczeniu i odpowiednim kwalifikacjom pracowników, WELCOME może świętować wyjątkowo udany sezon letni. Z tej okazji Zarząd Spółki, z prezesem Piotrem Wieczorkiem na czele, w porozumieniu z NSZZ Solidarność przyznał pracownikom nagrody pieniężne. Zważywszy na to jak intensywny był miniony sezon na głównych polskich lotniskach docenienie wysiłków pracowników, którzy przyczynili się w ogromnym stopniu do tego sukcesu jest wyrazem wdzięczności Zarządu i zachętą do dalszej dobrej pracy.

(Według prognozy popytu na lotniczy ruch pasażerski w polskich portach lotniczych udostępnionej przez ULC do 2030 roku liczba pasażerów ma wzrosnąć niemal dwukrotnie). Prezes Wieczorek, od kiedy został powołany, z sukcesem i wdraża projekty mające na celu rozwój Spółki, usprawnienie obsługi samolotów poprzez doskonalenie procesów handlingowych. W swojej pracy koncentruje się na rozwijaniu silnych Liderów i przeprowadzaniu pracowników przez trudny proces zmian. Umożliwia mu to realizację skutecznych transformacji wraz z widocznymi wynikami.

Prezes Zarządu Piotr Wieczorek


Od prawej: Prezes Piotr Wieczorek oraz Dyrektor Operacyjny Paweł Litkiewicz

WELCOME Airport Services jest wiodącym, pod względem ilości obsługiwanych przewoźników, agentem handlingowym w Polsce. Firma oferuje kompleksowe usługi naziemne dla samolotów, pasażerów i cargo ponad 70 linii lotniczych z całego świata a także dla samolotów Executive & VIP Aviation.

O szczegółach świadczonych usług można się dowiedzieć na stronie internetowej WELCOME Airport Services Sp. z o.o.: www.welcome-as.pl.

Firma posiada wszelkie niezbędne certyfikaty oraz uprawnienia, gwarantujące odpowiedzialne i profesjonalne świadczenie usług. Jako agent handlingowy jest również członkiem IATA Ground Handling Council, a także posiadaczem prestiżowego certyfikatu ISAGO (IATA's Safety Audit of Ground Operations), przyznawanego przez Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych (IATA).

Ponowne już uznanie przez IATA, podczas audytu recertyfikującego we wrześniu 2018, WELCOME Airport Services oraz Oddziału w Warszawie za organizację ISAGO zbiegło się z 10 rocznicą powstania tego programu. System zarządzania bezpieczeństwem i jakością Spółki rozwijał się wraz z rozwojem programu ISAGO niemal od początku jego powstania.

W pierwszej kolejności audyt zgodności z międzynarodowymi standardami bezpieczeństwa przeszedł w 2009 roku Oddział w Gdańsku (wtedy jeszcze jako odrębna Spółka GDN Airport Services), jako pierwszy w Polsce i jeden z niewielu wówczas w Europie. Z biegiem lat kolejne Oddziały Spółki przystępowały do programu ujednolicając sposób funkcjonowania we wszystkich lokalizacjach i dając klientom jasny przekaz – bezpieczeństwo świadczonych usług jest dla WELCOME priorytetem podczas codziennej działalności.

IATA Safety Audit for Ground Operators (ISAGO) stworzony został jako kontynuacja programu IATA dla przewoźników lotniczych - IOSA - przy zachowaniu wspólnego celu - doskonaleniu bezpieczeństwa operacji lotniczych.

Do zalet programu ISAGO zaliczyć należy:
  • Doskonalenie poziomu bezpieczeństwa operacyjnego oraz obniżenie kosztów generowanych przez wypadki, uszczerbki na zdrowiu oraz opóźnienia;
  • Alternatywę dla ciągłych i dublujących się audytów prowadzonych przez linie lotnicze;
  • Wysoką jakość audytów prowadzonych według ujednoliconych i uznanych w świecie norm;
  • Zakres audytu pokrywający się z zakresem stosowanym podczas audytów przewoźników;
  • Standaryzację usług handlingowych,
  • Uznanie i rozpoznawalność na arenie międzynarodowej.
Tygodniowy, prowadzony przez troje audytorów IATA audyt ISAGO w Centrali i Oddziale w Warszawie odbył się przy udziale obserwatora IATA, oceniającego pracę samych audytorów oraz adekwatność zmian nowego modelu programu ISAGO. Z sukcesem zakończony audyt potwierdził zgodność postępowania WELCOME ze standardami rozpoznawalnymi w świecie oraz wymaganiami obsługiwanych przewoźników w całej organizacji. Podkreślono również zauważalne procesy w ramach ciągłego doskonalenia systemu zarządzania bezpieczeństwem, stanowiące podstawę zaufania w branży lotniczej.

W chwili obecnej firma zatrudnia ponad 1700 pracowników w sześciu różnych oddziałach w Polsce: Warszawa – WAW, Kraków – KRK, Gdańsk – GDN, Poznań – POZ, Katowice – KTW, Szczecin – SZZ.

Obsługa Airbusa A380 - największego samolotu na świecie.

WELCOME stawia przede wszystkim na najwyższą jakość obsługi oraz punktualność, co z pewnością sprawia, że firma jest konkurencyjna na rynku agentów handlingowych. Wartości, które najbardziej ceni się w zespole, to know-how, pasja oraz zaangażowanie. Firma świadomie inwestuje w rozwój kompetencji zawodowych swoich pracowników i nieustannie doskonali ich umiejętności, a praca odbywa się przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu. Od początku 2018 roku firma zainwestowała w najnowsze sprzęty, takie jak taśmociągi, nowe pushbacki Schopf czy odladzarki.

W trosce o środowisko WELCOME jako pierwszy agent handlingowy w Polsce zakupił w pełni elektryczny autobus SOLARIS Urbino 12 Electric do przewozu pasażerów po płycie a także elektryczne pojazdy dwuśladowe ROMET dla swoich pracowników.

Autobus elektryczny SOLARIS Urbino 12 Electric

Po udanym sezonie letnim WELCOME przygotowuje się do sezonu zimowego, podczas którego dodatkową usługą oferowaną przez firmę będzie odladzanie samolotów w celu zapewnienia ich bezpiecznego startu i lotu. Tutaj z pewnością pomocne staną się nowo zakupione przez firmę odladzarki Vestergaard Comapny AS.

Odladzarka Vestergaard Company A/S.

Warto również zwrócić uwagę na wielki powrót połączeń EasyJet z lotniska Chopina w Warszawie, które są już obsługiwane przez WELCOME Airport Services. Przewoźnik oferuje swoje przeloty już od 28 października br. W ofercie linii lotniczych z grupy „affordable” można znaleźć połączenia do Berlina, Londynu, Bazylei oraz Genewy. Dwa ostatnie kierunki narciarskie będą z pewnością szczególnie atrakcyjne w nadchodzącym sezonie zimowym. Rejsy obsługiwane będą kilka razy w tygodniu. Linia EasyJet w 2017 roku obsłużyła 70 mln pasażerów, co plasowało ją na drugim miejscu wśród największych przewoźników w Europie. Współpraca z nią w kolejnym polskim porcie lotniczym to kolejne wyróżnienie dla WELCOME.


26 września br. Zarząd Spółki celowej z Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. podpisał umowę z Zarządem WELCOME Airport Services Sp. z o.o. na obsługę handlingową przesyłek towarowych. Budowa obiektu Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów rozpocznie się jesienią tego roku, a budynek zostanie oddany do użytkowania na koniec II kwartału 2019 roku. Port Lotniczy w Goleniowie posiada potencjał, ze względu na doskonałą lokalizację, aby stać się hubem towarowym Pomorza Zachodniego oraz północno-wschodnich Niemiec. Przewozy lotnicze cargo stanowią jeden z filarów rozwoju gospodarczego, w szczególności są wsparciem dla innowacyjnych gałęzi przemysłu oraz handlu.

Nowoczesny terminal multimodalny Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów o łącznej powierzchni 5 880 m 2 wraz z powierzchnią biurowo-socjalną będzie stanowił integralną część infrastruktury międzynarodowego Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów i zapewni kompleksową obsługę frachtu lotniczego na Pomorzu Zachodnim.

Wizualizacja Terminala CARGO w oddziale Szczecin

Firma handlingowa wspiera także akcje, wydarzenia i eventy związane z lotnictwem. WELCOME prowadzi wykłady połączone z zajęciami praktycznymi, we współpracy ze szkołami średnimi oraz uczelniami wyższymi. Przygotowuje w ten sposób potencjalnych przyszłych pracowników na kierunkach: Eksploatacja portów i terminali oraz Technik Służb Operacyjnych Lotnictwa.

Welcome organizuje ciekawe akcje dla swoich pracowników, takie jak „Owocowe piątki” czy „Rzuć palenie z WELCOME” zachęcając do zdrowego stylu życia. Październik to moment wytchnienia po intensywnym sezonie letnim, dlatego firma organizuje imprezy pracownicze oraz wydarzenia sportowe takie jak nadchodzący listopadowy Turniej Piłki Nożnej WELCOME. Ponadto ceniąc sobie przyjaźnie zawarte w pracy firma organizuje ciekawe inicjatywy takie jak „Najlepszy kolega”, której celem jest docenienie pracy swoich zaprzyjaźnionych współpracowników. WELCOME organizuje akcje employer brandingowe np. ostatnio wzięli udział w Lotniczym Pikniku Rodzinnym w Łososinie Dolnej, zorganizowanym z okazji 100-lecia lotnictwa przez Aeroklub Podhalański a także w V Powiatowych Targach Pracy w Pruszkowie, gdzie zaprezentowali czym zajmują się na co dzień.

Ostatnio również udostępnili swój autobus w ramach akcji „Pożegnanie wakacji”, organizowanej przez Lotnisko Chopina, podczas której spotterzy mieli możliwość bezpiecznego poruszania się po płycie lotniska i fotografowania samolotów. Zarząd Spółki wziął również udział w Targach Lotnictwa Lekkiego w październikowych Targach Kielce, gdzie na Global Drone Conference, od Dyrektora Operacyjnego WELCOME można było się dowiedzieć na temat najnowszych aktualizacji dotyczących CTR oraz systemu anty dron.

Wypychanie Boeinga 747-400 podczas operacji CARGO UPS

#materiał sponsorowany
Tagi
welcome
Komentowanie tego wątku zostało wyłączone.
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama


dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy