Vietjet zamawia 50 kolejnych airbusów A321neo

Damian Tobór - Profil Damian Tobór
05 listopada 2018 10:20
Wietnamski przewoźnik Vietjet złożył zamówienie na dodatkowe 50 samolotów A321neo. Umowa stanowi finalizację porozumienia podpisanego w zeszłym roku podczas międzynarodowych targów lotniczych w Farnborough.
Reklama

Umowa została podpisana w Hanoi przez Nguyena Thi Phuonga Thao, prezesa i dyrektora firmy Vietjet oraz Christiana Scherera, dyrektora handlowego Airbusa. Przy podpisaniu umowy obecny był również premier Francji Edouard Philippe, przebywający w Wietnamie z oficjalną wizytą.

- Wydajne samoloty A321neo pozwolą nam znacznie rozszerzyć sieć połączeń, szczególnie na trasach międzynarodowych - powiedział Nguyen Thi Phuong Thao, prezes i dyrektor Vietjet.


Nowa umowa zakupu zwiększa liczbę samolotów z rodziny A320 zamówionych przez Vietjet do 171, przy czym 46 samolotów zostało już dostarczonych do wietnamskiej linii. Linia oczekuje teraz na dostawę aż 120 samolotów A321neo oraz pięciu A321ceo.

- Jesteśmy zaszczyceni, że możemy być długoterminowym partnerem firmy Vietjet i że możemy sfinalizować to nowe zamówienie. [...] niniejsza umowa jest świadectwem profesjonalizmu linii Vietjet i dużego poparcia dla rodziny A321 na wysoce konkurencyjnym rynku - powiedział Christian Scherer, niedawno wybrany dyrektor handlowy Airbusa.

Airbus podaje, że zebrał już ponad 14,7 tys. zamówień na samoloty z rodziny A320 a ponad 8 tys. maszyn służy dziś 334 operatorom na całym świecie.

Fot. Airbus Media
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama