×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Vietjet zamawia 50 kolejnych airbusów A321neo


Wietnamski przewoźnik Vietjet złożył zamówienie na dodatkowe 50 samolotów A321neo. Umowa stanowi finalizację porozumienia podpisanego w zeszłym roku podczas międzynarodowych targów lotniczych w Farnborough.


Umowa została podpisana w Hanoi przez Nguyena Thi Phuonga Thao, prezesa i dyrektora firmy Vietjet oraz Christiana Scherera, dyrektora handlowego Airbusa. Przy podpisaniu umowy obecny był również premier Francji Edouard Philippe, przebywający w Wietnamie z oficjalną wizytą.

- Wydajne samoloty A321neo pozwolą nam znacznie rozszerzyć sieć połączeń, szczególnie na trasach międzynarodowych - powiedział Nguyen Thi Phuong Thao, prezes i dyrektor Vietjet.


Nowa umowa zakupu zwiększa liczbę samolotów z rodziny A320 zamówionych przez Vietjet do 171, przy czym 46 samolotów zostało już dostarczonych do wietnamskiej linii. Linia oczekuje teraz na dostawę aż 120 samolotów A321neo oraz pięciu A321ceo.

- Jesteśmy zaszczyceni, że możemy być długoterminowym partnerem firmy Vietjet i że możemy sfinalizować to nowe zamówienie. [...] niniejsza umowa jest świadectwem profesjonalizmu linii Vietjet i dużego poparcia dla rodziny A321 na wysoce konkurencyjnym rynku - powiedział Christian Scherer, niedawno wybrany dyrektor handlowy Airbusa.

Airbus podaje, że zebrał już ponad 14,7 tys. zamówień na samoloty z rodziny A320 a ponad 8 tys. maszyn służy dziś 334 operatorom na całym świecie.   

Fot. Airbus Media


gość_71e4b - Profil
gość_71e4b
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie