×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


UIA zmniejszają limity bagażu podręcznego


Ukraine International Airlines ogłosiły zmianę polityki bagażowej. Nowe zasady, które wejdą w życie 15 stycznia 2019 r., są niestety niekorzystne dla pasażerów.Ukraiński przewoźnik zdecydował o zmniejszeniu limitów darmowego bagażu podręcznego na trasach krótko- i średniodystansowych w taryfach bez wliczonego bagażu rejestrowanego. Dotychczas posiadacze takich biletów mogli bez dodatkowych opłat zabrać na pokład samolotów jedną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55x40x20 cm i wadze nieprzekraczającej 7 kg, przedmioty osobiste do 5 kg (np. torbę na laptopa, damską torebkę, aparat fotograficzny), a także okrycie wierzchnie, parasol itp. 


Zgodnie z nowymi zasadami podróżni będą musieli zmieścić całość bagażu podręcznego w jednej walizce lub torbie o wymiarach 55x40x20 cm i wadze 7 kg. Oznacza to, że także np. sprzęt elektroniczny czy zakupy dokonane w sklepach bezcłowych na lotnisku będą wliczane do tego limitu i zarazem muszą fizycznie zmieścić się w bagażu. Nadal będzie można natomiast mieć ze sobą okrycie wierzchnie i parasol. 


Jednocześnie UIA stworzą możliwość zabrania na pokład dodatkowego bagażu o wymiarach 40x30x10 cm i wadze 5 kg za opłatą 15 euro regulowaną z wyprzedzeniem na stronie linii lub na lotnisku. 

Polityka bagażowa ukraińskiego przewoźnika nie ulega zmianie w przypadku biletów zarezerwowanych w klasie ekonomicznej z bagażem rejestrowanym, a także klasach ekonomicznej premium i biznes. Pasażerowie, którzy wykupili bilety przed 1 listopada br. na rejsy mające odbyć się po 15 stycznia 2019 r. również nie będą objęci powyższymi zmianami. 

Zmniejszenie limitów darmowego bagażu podręcznego to kolejna zmiana świadcząca o przyjmowaniu przez Ukraine International Airlines zasad wzorowanych na europejskich przewoźnikach niskokosztowych. Poprzednio linie ukraińskie wprowadziły taryfy bez darmowego bagażu rejestrowanego i płatną odprawę na lotniskach. Od pewnego czasu coraz bardziej rygorystycznie kontrolowane są również limity bagażowe - na lotnisku w Kijowie przewoźnik zatrudnia nawet specjalnych pracowników weryfikujących wagę i rozmiary bagaży pasażerów oczekujących na rejsy przy gate'ach. W razie ich przekroczenia przed wejściem do samolotu pobierane są dodatkowe opłaty.  gość_0b31a - Profil
gość_0b31a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie