×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Pechowy lot do Rumunii. Samoloty zawracały dwa razy


Rejs Polskich Linii Lotniczych lecący dziś (30.10) z Warszawy do Kluż-Napoka w Rumunii zawrócił na Lotnisko Chopina. I to dwukrotnie.Bombardier Q400 (SP-EQE) lecący do Kluż-Napoki zawrócił na Lotnisko Chopina z powodu wykrytego przez kapitana maszyny problemu z podwoziem. Pilot samolotu bombardier Q400 po starcie maszyny z lotniska w Warszawie stwierdził, że podwozie zamykało się zbyt wolno, w sposób nieprawidłowy. 

W trosce o bezpieczeństwo pasażerów kapitan postanowił zawrócić do Warszawy. Samolot wystartował około ok. godz. 10.40, a bezpieczne lądowanie miało miejsce o 11.05. Pilot, kiedy wypuścił podwozie podczas lądowania, zobaczył, że wszystkie kontrolki podwozia zapaliły się na zielono, co oznacza, że podwozie było zablokowane i nie było potrzeby lądowania w asyście - mówi w rozmowie z Pasazer.com Konrad Majszyk, specjalista PR w biurze prasowym LOT-u.


Godzinę póżniej pasażerowie przesiedli się do maszyny zastępczej (OY-YBY). Rejs LO651 do Kluż-Napoki wystartował z Lotniska Chopina około 12:10. Po kwadransie lotu także jednak zawrócił na Okęcie. Powodem tej decyzji było zadymienie, jakie pojawiło się w kabinie. Konieczne było lądowanie w asyście Straży Pożarnej na Lotnisku Chopina, do którego doszło o 12:35. Nikomu z pasażerów nic się nie stało. Na pokładzie samolotów było po 25 pasażerów.

gość_03ead - Profil
gość_03ead
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie