Delta odebrała pierwszego A220

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
29 października 2018 08:30
Amerykański przewoźnik, Delta Air Lines, odebrał swoje pierwsze egzemplarze airbusa A220-100. Wydarzenie odbyło się w siedzibie Bombardiera w Mirabel, w kanadyjskim Quebecu.
Reklama

Linia z Atlanty jest pierwszą spośród wielu przewoźników z USA, która będzie korzystać z tego typu samolotów. Zamówienie Delty, które złożone zostało w 2016 roku to 75 egzemplarzy, zaś model ma wejść do służby w linii wraz z początkiem przyszłego roku. Już we wrześniu przewoźnik prezentował maszynę w swoim malowaniu. Debiut operacyjny ma mieć zaś miejsce już 31 stycznia 2019 na trasach z hubu na nowojorskim lotnisku LaGuardia (LGA) do portu Boston Logan International (BOS) oraz Dallas/Fort Worth International (DFW). W następnym etapie od marca Delta przewiduje loty A220 z Detroit do Dallas, a także trasy La Guardia - Houston w kwietniu, Salt Lake City - Dallas w maju, Minneapolis - Dallas w czerwcu, Houston - Detroit, - Minneapolis, - Salt Lake City w lipcu i Nowy Jork JFK - Dallas w sierpniu.


Konfiguracja A220-100 Delty ma zaoferować 109 miejsc pasażerskich, w tym 12 miejsc w pierwszej klasie i 15 miejsc w ekonomicznej klasie premium "Delta Comfort Plus". Dla amerykańskiego przewoźnika zakup nowych airbusów jest elementem realizacji planu wymiany do 2020 roku 20 proc. swojej starzejącej się floty.

- Mamy ogromne plany dla naszej floty A220 i jesteśmy pewni, że klienci Delty oraz jej pracownicy będą zachwyceni doświadczeniami z podróżowania tymi nowoczesnymi i wydajnymi samolotami - powiedział Ed Bastian, dyrektor zarządzający Delta Air Lines.

A220-100 to jedna z dwóch maszyn w rodzinie A220 obok większej serii 300. Wcześniejsza nazwa tego samolotu to Bombardier CSeries 100. Zmiana nazewnictwa miała miejsce w lipcu, gdy Airbus przejął kontrolę nad programem rozwojowym CSeries. Na dzień dzisiejszy Delta Air Lines jest największym odbiorcą mniejszego typu tej wąskokadłubowej maszyny. W przyszłym roku linia ta będzie też pierwszą w USA, która rozpocznie wykorzystywanie airbusów A330neo.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama