Raport: Nowy zimowy rozkład lotów z Polski

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
29 października 2018 17:30
6 komentarzy
W życie wszedł właśnie zimowy rozkład lotów, który będzie obowiązywał do końca marca 2019 roku. Jakie zmiany wprowadzili przewoźnicy w swojej siatce połączeń? Czy na polskim niebie pojawili się nowy przewoźnicy?
Reklama

Warszawa

Na Lotnisko Chopina powrócił brytyjski przewoźnik niskokosztowy, easyJet, który uruchomił cztery nowe trasy: do Londynu Gatwick, Genewy, Bazylei oraz Berlina-Tegel.

LOT poleci bezpośrednio z Warszawy do Turynu, a na początku stycznia 2019 roku uruchomi kolejne połączenie, tym razem do Londynu City. Na sezon zimowy utrzymane zostaną także loty do Dubrownika, które pierwotnie miały być realizowane tylko w okresie letnim.


W sezonie zimowym Wizz Air uruchomi z lotniska Chopina rejsy do Wiednia, Turynu, Werony, Grenoble, Ejlatu oraz Marrakeszu. Węgierski przewoźnik zawiesza jednak na zimę loty z Warszawy do Bari, Bordeaux, Bazylei, Bratysławy, Billund, Goteborga, Lizbony, Nicei, Porto oraz Wilna. Znikną też sezonowe rejsy z lotniska Chopina do Alghero, Burgas, Splitu, Korfu, Alicante, Santander, Podgoricy i Lamezii.

Kraków

Jeszcze na początku października nowe połączenie z Krakowa do Eindhoven uruchomiły linie lotnicze Transavia. Blue Air poleci z krakowskiego lotniska do Turynu, a Laudamotion połączy Kraków z Wiedniem. easyJet zaoferuje pasażerom rejsy na nowej trasie z krakowskiego lotniska do Londynu Luton. W listopadzie wystartuje kolejne połączenie do Wielkiej Brytanii - jet2.com poleci z Krakowa do Leeds Bradford.


W połowie lutego 2019 roku uruchomiona zostanie nowa trasa do Izraela - LOT będzie realizował bezpośrednie rejsy z Krakowa do Tel Awiwu.

W sezonie zimowym Ryanair uruchomi z krakowskiego lotniska trzy nowe połączenia: do Ammanu, Kijowa oraz Lwowa. Po letniej przerwie powrócą także loty do Ejlatu. Irlandzki przewoźnik zawiesza natomiast rejsy z Krakowa do Burgas, Lourdes, Lamezii, Pescary, na Kretę oraz Majorkę.

Gdańsk

W sezonie zimowym Wizz Air uruchomi nową trasę z Gdańska do Charkowa. Ryanair poszerzy swoją siatkę połączeń z gdańskiego lotniska o rejsy do Kijowa-Boryspol, a po letniej przerwie powróci połączenie do Ejlatu. Gdańsk zyska również nowe bezpośrednie loty do Helsinek - trasę będą obsługiwały linie lotnicze Norwegian.

Na zimę Wizz Air zawiesza loty do Billund oraz Barcelony - obie trasy mają powrócić w sezonie letnim w 2019 roku. Węgierski przewoźnik całkowicie zrezygnował natomiast z rejsów do Lizbony. W sezonie zimowym nie polecimy liniami Ryanair do Neapolu, Newcastle, Aten oraz Tel Awiwu.

Katowice

W sezonie zimowym LOT, po dłuższej przerwie, ponownie poleci z Katowic do Turynu. Jest to jedyna nowa trasa z katowickiego portu lotniczego.


Na zimę zawieszone zostaną połączenia Wizz Air z Katowic do Agadiru, Memmingen, Neapolu, Frankfurtu Hahn, Burgas, Bari, Splitu, Glasgow, Lizbony, Podgoricy, Faro, Porto, Malagi, Bolonii oraz Alghero. Na sezon zimowy Ryanair rezygnuje z dwóch tras: do Hamburga oraz na Korfu.

Modlin

Zimą Ryanair uruchomi z Modlina nowe trasy do Ammanu, Lwowa oraz Kijowa-Boryspol. Po przerwie powrócą połączenia do Ejlatu oraz na Fuerteventurę. Na sezon zimowy zawieszone zostaną trasy z Modlina do Burgas, Faro, Pescary, Pizy, Rimini, Tuluzy, na Kretę i Korfu.

Wrocław

Na lotnisku we Wrocławiu pojawi się nowy przewoźnik - linie lotnicze Brussels Airlines uruchomią loty do Brukseli. Pierwotnie rejsy do Belgii miały wystartować pod koniec października 2018 roku, ale ze względów operacyjnych inauguracja tej trasy została przeniesiona na koniec lutego 2019 roku.

W sezonie zimowym Wizz Air uruchomi nowe połączenie z Wrocławia do Charkowa, natomiast Ryanair poleci z wrocławskiego lotniska do Kijowa-Boryspol.

Na zimę Wizz Air skasuje natomiast rejsy z Wrocławia do Bari, Porto, Goteborga, Bazylei oraz Agadiru. Ryanair rezygnuje w sezonie zimowym z lotów z wrocławskiego lotniska do Podgoricy, Aten, Alicante, Barcelony-Girony, Faro, na Majorkę oraz Kretę.

Poznań

Ryanair uruchomi w sezonie zimowym nowe połączenie z Poznania do Kijowa-Boryspol, a po letniej przerwie do siatki połączeń powróci Ejlat.


Pod koniec lutego LOT skasuje bezpośrednie loty z Poznania do Tel Awiwu. W sezonie zimowym Wizz Air rezygnuje z rejsów z poznańskiej Ławicy do Barcelony, Dortmundu, na Islandię, Malme, Birmingham oraz Sztokholmu Skavsta. W marcu 2019 roku węgierski przewoźnik zamknie swoją bazę operacyjną na lotnisku w Poznaniu.

Na zimę Ryanair kasuje loty z poznańskiego lotniska do Billund, Barcelony-Girony, Madrytu oraz na Korfu.

Rzeszów

Rzeszów nie zyskał żadnego nowego połączenia na sezon zimowy, zawieszone zostały natomiast sezonowe loty Ryanair do Burgas, Aten oraz na Korfu.

Lublin

Zimą nie polecimy liniami Ryanair z Lublina do Dublina. Wizz Air skasuje z lubelskiego lotniska dwie trasy: do Kijowa oraz Sztokholmu Skavsta.

Łódź

W sezonie zimowym żaden z przewoźników nie zdecydował się na uruchomienie nowych tras z Łodzi. Na zimę zawieszone zostało sezonowe połączenie do Aten.

Bydgoszcz

W sezonie zimowym Bydgoszcz zyska jedno nowe połączenie - Ryanair uruchomi rejsy z bydgoskiego lotniska do Kijowa-Boryspol.

Szczecin

Na sezon zimowy zawieszone zostało połączenie Ryanair do Edynburga oraz połączenie Wizz Air do Sztokholmu Skavsta.

Olsztyn-Mazury

W sezonie zimowym nie zostanie uruchomione żadne nowe połączenie z Olsztyna-Mazury.

Zielona Góra

W Zielonej Górze bez zmian - w sezonie zimowym będzie można wyłącznie polecieć liniami LOT do Warszawy.

Radom

Żaden z przewoźników nie zdecydował się na uruchomienie lotów z Radomia.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
pengos 2018-10-31 15:04   
pengos - Profil pengos
Fajnie że Transavia wróciła do Krakowa - szkoda że nie na trasie KRK-ORY... To była wygoda!
Lecieć praktycznie do centrum Paryża, zamiast na zapchlone BVA albo molocha CDG... :(
gość_c6881 2018-10-30 10:51   
gość_c6881 - Profil gość_c6881
gość_dcaba,

Emirates występowali o dodatkową parę slotów, ale nie dostali bo wystąpili w takich godzinach gdzie wszystkie stanowiska szerokokadłubowe były zajęte.
adam1987 2018-10-29 23:44   
adam1987 - Profil adam1987
gość_0dd48: przetarg na loty z Zielonej Góry do Warszawy obowiązuje tylko do końca roku. Bez dopłat lotów nie będzie, ale samorząd może jeszcze ogłosić nowy przetarg.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama