Modelowanie 3D dla branży lotniczej

Redakcja  - Profil Redakcja
26 października 2018 09:30
GE Aviation rozwija innowacje i spójne cyfrowe środowisko pracy we współpracy z Dassault .Dassault Systèmes umożliwia GE Aviation stymulowanie innowacji i wydajności
w całym cyklu życia struktur lotniczych poprzez wdrożenie platformy 3DEXPERIENCE.
Reklama

Platforma 3DEXPERIENCE pomaga GE Aviation w rozwijaniu wątku cyfrowego zapewniającą ciągłość działania i współpracę w całym przedsiębiorstwie. Obejmuje to definicję wymagań, projektowanie, analizę, symulację, produkcję, kwalifikację i obsługę rozwoju nowych technologii i technik produkcji.

- Wdrożenie platformy 3DEXPERIENCE w GE Aviation Hamble wspiera stały rozwój innowacyjnych struktur lotniczych dla przemysłu - powiedział Paulo Mancilla, Executive Engineering Leader zakładu GE Aviation w Hamble, UK. - Pozwala nam to na wykorzystanie takich technik jak cyfrowe modelowanie 3D począwszy od projektowania, poprzez produkcję, a skończywszy na kwalifikacji do tworzenia wysokowydajnych struktur lotniczych dla branży lotniczej.

Platforma 3DEXPERIENCE udostępnia intuicyjne aplikacje 3D do projektowania, analizy, produkcji i zarządzania danymi w środowisku cyfrowym. Stanowi pojedynczą platformę współpracy do definiowania, udostępniania, przeglądania, integracji, walidacji, realizacji i raportowania, a także oferuje możliwość maksymalizacji usprawnień biznesowych poprzez ciągłość cyfrową od koncepcji do realizacji.

- Waga, wydajność i koszty nadal dominują w zakresie konkurencyjności rozwoju i produkcji zaawansowanych i złożonych konstrukcji lotniczych dla najnowszej generacji samolotów - powiedział David Ziegler, wiceprezes Aerospace & Defense Industry, Dassault Systèmes. - Jako światowy lider w tej dziedzinie, GE Aviation stale wprowadza innowacje. Firma dostrzegła, że platforma 3DEXPERIENCE zapewnia krytyczną technologię dla tego podejścia. Jesteśmy bardzo dumni, że jesteśmy partnerami w transformacji.

Do kluczowych korzyści, jakie platforma 3DEXPERIENCE daje GE Aviation i jej klientom, należą:
  • Skrócenie cykli wynikające z intensyfikacji współpracy pomiędzy działem inżynieryjnym a funkcjami łańcucha dostaw; wspólny interfejs użytkownika, który gwarantuje jednolite wrażenie i wspólny cyfrowy punkt odniesienia, dzięki któremu każda zainteresowana strona pracuje nad najnowszymi informacjami w odpowiednim dla niej kontekście. To z kolei umożliwia stworzenie systemy inżynieryjnego opartego o modele.
  • Lepsza widoczność i zoptymalizowane czasy reakcji na żądania klientów wynikające z aplikacji "business intelligence", które umożliwiają wyszukiwanie informacji w czasie rzeczywistym w celu monitorowania wydajności.
  • Zwiększona produktywność dzięki racjonalnemu zarządzaniu danymi i intuicyjnym funkcjom wyszukiwania, które upraszczają zarządzanie danymi i promują efektywne dzielenie się informacjami ponad granicami.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama