×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


7. dzień strajku w PLL LOT


Minął tydzień od rozpoczęcia strajku związków zawodowych personelu lotniczego w LOT. Siódmy dzień protestu nie przyniósł przełomu, ale był spokojniejszy zarówno w powietrzu, jak i na ziemi.


W minioną środę (24.10) odwołano rejsy do Billund, Chicago, Erywania, Hamburga, Kijowa, Kopenhagi, Los Angeles i Monachium. Przedstawiciele spółki nie potwierdzili, czy anulowanie tych 8 rejsów było spowodowane trwającym strajkiem. W rozkładzie LOT-u nadal latały samoloty wydzierżawione od Carpatair, GetJet Airlines i Gran Cru Airlines. W sumie wykonały one 6 rejsów do Gdańska, Frankfurtu (2), Kopenhagi, Pragi i Szczecina.     


Całe szczęście w siedzibie naszego narodowego przewoźnika było o wiele spokojniej niż we wtorek. Protest związkowców trwał nadal, ale nie było zdarzeń, które mogłyby jeszcze bardziej zaognić konflikt. Niestety nie oznacza to, że stronom sporu udało się zbliżyć stanowiska. Sytuacja przypomina raczej ciszę przed burzą, w czasie której, zarówno związkowcy jak i zarząd, szukają nowej amunicji prawnej i politycznej do kontynuowania sporu. 

Wielu komentatorów twierdzi, że porozumienie będzie niemożliwe bez udziału mediatora lub interwencji właściciela. Trudno bowiem będzie odbudować wzajemne zaufanie po poniedziałkowym spotkaniu, na którym związkowcy poczuli się zwabieni w pułapkę przez prezesa, który chciał im wręczyć dyscyplinarne wypowiedzenia z pracy. Przełomem może okazać się posiedzenie rady nadzorczej PLL LOT, która zbiera się w najbliższy piątek (26.10).


gość_71343 - Profil
gość_71343
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie