×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Turkish: Z Warszawy do Stambułu poleci A330


Dzięki zmianom wprowadzonym w umowie bilateralnej, która określa zasady lotów między Polską a Turcją, Turkish Airlines uruchomią w sezonie zimowym dodatkową, szóstą rotację tygodniowo, którą obsłużą airbusy A330-300 - wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika.


O zmianach w umowie informowaliśmy w lipcu br. Dzięki wprowadzonej korekcie zarówno LOT jak i Turkish Airlines otrzymały możliwość zwiększenia oferty na trasie Warszawa - Stambuł. Polski przewoźnik od stycznia będzie oferował zamiast pięciu aż 12 lotów tygodniowo, natomiast jego turecki partner ze Star Alliance zyskał możliwość wprowadzenia dodatkowej, szóstej rotacji, którą może obsługiwać szerokokadłubowym samolotem.


Jak poinformował dzisiaj serwis Fly4free.pl, Turcy zdecydowali się wysłać do Warszawy airbusa A330-300, co potwierdza system rezerwacyjny przewoźnika. Jest to o tyle zaskakujące, że osiągnięte porozumienie umożliwiało wprowadzenie na tą trasę jeszcze większej maszyny - boeinga 777:

Warunki rozszerzonej współpracy LOT-u z tureckim partnerem były przedmiotem drobiazgowych ustaleń i negocjacji. Jesteśmy zadowoleni z osiągniętych rezultatów. Tym samym ogłaszamy rozszerzenie współpracy code-share z Turkish Airlines. Porozumienie zakłada, że turecka linia zwiększy liczbę operacji do Warszawy z pięciu do sześciu tygodniowo. W ramach swojej puli sześciu połączeń raz w tygodniu może skierować do Warszawy samolot szerokokadłubowy Boeing 777 - mówił trzy miesiące temu Konrad Majszyk z biura prasowego PLL LOT.

Airbus A330-300, który już 3 listopada po raz pierwszy przyleci na Lotnisko Chopina, będzie w stanie jednorazowo zabrać 289 pasażerów w dwóch klasach podróży. Dzięki temu tygodniowe oferowanie zapewniane przez Turkisha zwiększy się o 27 proc. do niemal 2400 miejsc tygodniowo.


gość_71343 - Profil
gość_71343
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie