Rozwój koreańskich przewoźników

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
25 października 2018 09:25
Linie lotnicze z Korei Południowej tylko w tym roku otworzyły lub otworzą 39 nowych połączeń.
Reklama

Korean Air zainaugurował dwa nowe kierunki, Asiana Airlines - trzy. Aż na 13 nowych trasach polecimy na pokładach linii Jeju Air. Pozostałe połączenia także zawdzięczamy tanim liniom lotniczym, które rozwijają się zdecydowanie najlepiej. Są to Jin Air, T’way Air, Air Busan, Eastar Jet czy Air Seoul.


Korean Air oraz Asiana skupiają się na lotach do Europy. W ubiegłym miesiącu pierwszy z nich otworzył trasę pomiędzy Seulem-Inczon (ICN) a Zagrzebiem. Są to pierwsze regularne loty pasażerskie pomiędzy Chorwacją a Azją. Z kolei na pokładzie Asiana Airlines, od ubiegłego sezonu letniego, możemy podróżować do Wenecji oraz Barcelony.

Koreańscy tani przewoźnicy duże nadzieje pokładają w trasach przede wszystkim do Japonii, Chin czy Azji Południowo-Wschodniej. Przykładowo, Eastar Jet połączył Seul z Władywostokiem i uruchomił kolejne loty do Tokio. Jednak najwięcej nowych połączeń otwieranych jest do Chin. To właśnie ten rynek przeżywa w ostatnim czasie prawdziwy lotniczy rozkwit.

Szacuje się, że w ciągu najbliższego roku liczebność flot południowokoreańskich przewoźników wzrośnie o 25 nowych samolotów. Ruch pasażerski na wszystkich lotnikach w kraju urósł w 2017 roku o ok. 8 proc.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama